ضرورت افزایش سرعت در امدادرسانی جاده ای/ علائم رانندگی موقتی در سطح جاده ها ترمیم شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با یادآوری نزدیک شدن به زمان آغاز سفرهای نوروزی، گفت: پلیس راهور، اورژانس و گروه های امدادی باید با رفع نقاط ضعف موجود، سرعت عمل بیشتری برای خدمات رسانی در روزهای منتهی به پایان سال جدید و آغاز سال جدید داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، ایرج عبدی در گفت و گو با خانه ملت، با یادآوری نزدیک شدن به ایام عید و آغاز سفرهای نوروزی، گفت: به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای، فرهنگ‌سازی به عنوان اقدامی اولویت دار باید در دستور کار صدا وسیما قرار گیرد.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری آمار بالای تلفات جاده‌ای به ویژه در ایام نوروز با زیاد شدن حجم مسافرت‌ها، گفت: ایمن سازی جاده‌ها و خودروها از دیگر عواملی است که به کاهش آمار مرگ ومیر بر اثر تصادفات جاده‌ای منجر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه صدا وسیما باید برنامه‌های هماهنگی همسو با آغاز سال جدید با محوریت ایمن‌سازی مسافرت‌ها داشته باشد، تصریح کرد: انتظاراتی که پلیس از مردم دارند باید به صورت تیزرهای تبلیغاتی از سوی رسانه‌ها پخش شود تا مردم از آمارهای بالای مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای آگاهی پیدا کرده و با احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: جاده‌های نامناسب، خودروهای فاقد ایمنی و بی‌توجهی رانندگان به قوانین از جمله مهمترین عوامل بروز حوادث جاده‌ای است.

24 هزار کشته در تصادفات جاده‌ای فاجعه است

عبدی با بیان اینکه سالانه 23 تا 24 هزار نفر بر اثر حوادث جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند، تاکید کرد: به طور قطع بخش اعظمی از تلفات جاده ای با رعایت قوانین ایمنی تکرار نخواهد شد.

وی با بیان اینکه پلیس راهور باید برنامه منسجمی در ارتباط با حوادث جاده‌ای در ایام نوروز داشته باشد، افزود: در بحث کنترل ترافیک‌ها جاده‌ها و همچنین تصادفات پلیس باید با اتخاذ تدابیر مناسب از وقوع حوادث دلخراش جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: پلیس، اورژانس و هلال‌احمر باید با آمادگی کافی و تحت پوشش قرار دادن جاده هایی که تصادفات شدید در گذشته به خود دیده‌اند از وقوع حوادثی که به مرگ هموطنان کشورمان منجر می‌شود جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه قبل آغاز سال جدید باید تمامی علائم رانندگی موقتی که در سطح جاده‌ها وجود دارد اصلاح و ترمیم شود، گفت: باید راهداری خود را موظف کنند که هر چه سریع‌تر جاده‌ها را به علایم رانندگی مجهز کند تا تصادفات کمتری رخ دهد.

نماینده مردم خرم‌آباد ودوره در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه آموزش به مردم در کاهش میزان تصادفات جاده‌ای تاثیر چشمگیری دارد، افزود: باید با آموزش به رانندگان شیوه صحیح رانندگی و نکاتی که به ایمنی سفر منجر می‌شود را آموخت.

وی ادامه داد: توجه به نواقص و ضعف‌ها از سوی پلیس و نیروهای امدادی به جلوگیری از تکرار حوادث ناخوش‌آیند و همچنین کاهش آمار مرگ و میر منجر می‌شود.

تلفات جاده‌ای کمتر شده است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه تلفات جاده‌ای نسبت به آمار مسافرت‌ها و با توجه به حجم سفرهای نوروزی در سال جاری آمار کنترل شده‌ای دارد، تصریح کرد: هر چند آمار تصادفات جاده‌ای در کشور بالاست اما با دقت نظر نیروهای راهور رشد آن کنترل شده است.

وی تاکید کرد: پلیس می‌تواند با شناسایی مسیرهایی که تصادفات بیشتری به خود دیده نقش اساسی در کاهش آمار تصادفات داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دلایل انسانی از جمله خستگی، بی‌توجهی به علایم رانندگی و سرعت غیرمجاز در افزایش تصادفات جاده‌ای دخیل است، گفت: اما استاندارد نبودن جاده‌ها، نقص برخی خودروها و ایمن نبودن آن‌ها از عوامل مهم‌تری است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تصادف، جاده، رانندگی، مرگ و میر، پلیس