ناتوانی جهاد کشاورزی در رفع نیاز دامداران علت گرانی شیر و لبنیات

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به مشکل دامداران برای تهیه و تأمین نهاده های دامی گفت: تا زمانی که این مشکل با برنامه ریزی صحیح وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن حل نشود گرانی شیر و لبنیات ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه از زمانی که در دولت دهم نهاده های مورد نیاز دامداران و مرغداران بر اساس تولیداتی که دارند تأمین نشد، افزایش قیمت شیر آغاز شد، افزود: دامداران موفق به دریافت بسته های حمایتی دولت نشدند و از آن زمان قیمت شیر و مواد لبنی بالا رفت و افزایش نرخ همچنان به قوت خود باقی ماند.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توزیع مناسب نهاده های دامی به تناسب تولیدات دامداران، تصریح کرد: وزرای وقت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن دولت یازدهم، در آن زمان به مجلس آمدند و توضیحاتی در خصوص تامین نشدن نهاده های دامی مورد نیاز دامداران و مرغداران دادند، که مجلس قانع نشد.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه اگر دامداران بخواهند نهاده های مورد نیاز خود را به صورت آزاد تأمین کنند توانایی مالی ندارند، تصریح کرد: تدوام این وضعیت باعث گرانی بیشتر شیر و لبنیات از یک سو و تعطیلی دامداری ها از سوی دیگرشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: باید برنامه ریزی صورت گیرد تا دامداران بتوانند با استفاده از بسته های حمایتی دولت نهاده های دامی مورد نیاز خود را تامین کنند تا نرخ لبنیات کاهش یابد درغیر اینصورت افزایش قیمت شیر ادامه خواهد داشت.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی گفت: مطابق با این سیاستها حمایت از تولیدات داخل یک ضرورت است بنابراین باید جهاد کشاورزی تمام نیازهای دامداران اعم از داخلی و خارجی به سرعت تامین کند تا نرخ لبنیات ثبات یابد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید، دامداران، شیر