اقتصاد مقاومتی با ریاضت اقتصادی تفاوت دارد!

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی بدون اصلاح الگوی مصرف در جامعه امکان پذیر نیست.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمد جواد کولیوند در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: بسیاری اقتصاد مقاومتی را با ریاضت اقتصادی یکسان می‌بینند که این امر به هیچ وجه صحیح نیست و اقتصاد مقاومتی در تقابل با اقتصاد ریاضتی قرار دارد واین دو اقتصاد در هیچ زمینه‌ای الگوهای اجرایی یکسان و مشترکی ندارند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی پول و سرمایه را به سمت مردم سوق می‌دهد درحالی که اقتصاد ریاضتی دستان مردم را از پول خالی می‌کند.
کولیوند ادامه داد: امروز مدیرانی موفق هستند که بتوانند الگوهای اقتصاد مقاومتی را در تمام امور و برنامه‌های کلان و جرئی حوزه خود اجرایی نمایند.

وی تصریح کرد: برای تحقق حماسه اقتصادی مسئولان می‌بایست جناح‌گرایی و حرکت یک جانبه را کنار بگذارند و با همدلی و تعامل در مسیر مشخص شده در این زمینه گام بردارند.

نماینده مردم کرج در مجلس یادآور شد: مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسیار پررنگی دارند و در این مسیر باید دوشادوش مسئولان حرکت کنند که دراین راستا اصلاح فرهنگ الگوی مصرف درمیان مردم باید به عنوان یکی از کلیدی‌ترین عوامل در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرارگیرد.

کولیوند ابراز کرد: متاسفانه الگوی مصرف علی‌رغم گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اصلاح نشده و همچنان هزینه‌های زیادی را به دولت تحمیل می‌کند.

این مسئول اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی ارکانی دارد که درابتدا باید به مسئولان و سپس به اقشار مختلف مردم شناسانده شوند که به نظر می‌رسد در این زمینه برگزاری کلاس‌های توجیهی و کارگروه‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند تاثیر گذار باشد.

وی در پایان گفت: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تنها از طریق گروه یا مسئولان اقتصادی کشورامکان پذیر نیست و در این خصوص تک تک مردم مسئولیت دارند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، الگو