واردات بی رویه برنج بلای جان کشاورزان ایرانی

نماینده مردم لنگرود درمجلس، با انتقاد از واردات بی رویه برنج، گفت: کشاورزان ایرانی در سایه بی توجهی مسئولان نمی توانند تولیدات خود را به فروش برسانند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی شنبه (24 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با بیان اینکه در بررسی لایحه مربوطه به مالیات ها باید به زمان تنظیم قانون مالیات ها توجه کرد، گفت: در زمان تصویب و تنظیم قانون مالیات ها دهیاری ها وجود نداشت در حال حاضر شهرداری ها براساس چه قانون قبلی و جدید از مالیات معاف شده اند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه دهیاری ها چون در قانون قبل دیده نشده بود در قانون جدید نیز نمایندگان به آن اشاره نکردند از این رو لازم است در قالب یک رفع ابهام جاهایی که شهرداری ها لحاظ شده باید دهیاری ها نیز اضافه شود در غیر این صورت در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر بائوج لاهوتی گفت: کمیسیون باید این موضوع را به دقت بررسی کرده و خلأ موجود در آن را رفع کند.

بائوج لاهوتی در تذکر دیگر خود با انتقاد از بدقولی دولت در پرداخت خسارت ناشی از برف،‌ افزود: متأسفانه تا کنون ریالی برای جبران خسارت به مردم داده نشده است.

وی ادامه داد: مردم شنیده اند که هیأت دولت اعتباری را برای جبران خسارت برف مصوب کرده اما تا کنون دیناری برای این مهم پرداخت نشده است که جای تأمل دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در تذکر دیگر خود خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما در طول سال به 400 هزار تن برنج نیازمندیم اما متأسفانه تا کنون 2 میلیون تن برنج وارد کشور شده است.

وی تأکید کرد: آیا حمایت از تولید در واردات برنج و سایر محصولات نهفته است؟

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر متأسفانه کشاورز ایرانی موفق به فروش برنج ایرانی که تولید ملی است نمی شود که این جای بسی تأسف است.

لاریجانی در پاسخ به تذکر بائوج لاهوتی افزود: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس باید با بررسی موضوع چرایی ورود بی رویه برنج را مشخص کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنج، واردات