20 فروردین برگ زرینی در تاریخ انقلاب است/ فناوری هسته ای مرهون خون شهدای هسته ای است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه صنعت هسته ای کشور مرهون خون شهدای هسته ای است، گفت: 20 فروردین برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، احمد شوهانی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به روز 20 فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای، گفت: 20 فروردین سال 1385 ایران با افتتاح دومین مجموعه جدید سانتریفیوژهای تأسیسات هسته ای نطنز با تکیه بر دانش بومی به مرحله صنعتی غنی سازی اورانیوم دست یافت که یکی از بزرگ ترین دستاورد تاریخ کشور در این حوزه است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران و چرداول در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با وجود تهدیدات کشورهای غربی برای منزوی‌تر کردن ایران در جامعه جهانی و اعمال تحریم های بیشتر سیاسی و اقتصادی، جمهوری اسلامی با توان داخلی و عزمی ملی تاکنون راهی را طی کرده که جهانیان را متحیر کرده است.

وی ادامه داد: دانشمندان ایرانی با حداقل امکانات و از نقطه صفر به حدی پیش رفته‌اند که ایران را در باشگاه هسته‌ای جهان وارد کردند که جا دارد از این جوانان تجلیل و قدردانی شود و روز 20 فروردین نیز باید به قدری بزرگ شود که به عنوان برگی زرین در تاریخ انقلاب اسلامی باقی بماند.

ایران از دستاورد غنی‌سازی اورانیوم عقب‌نشینی نمی‌کند

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه از دستاوردهای که با خون دانشمندان هسته‌ای خود به دست‌آورده عقب‌نشینی نمی‌کند، افزود: ایران ضمن احترامی که به جهانیان قائل است و برخلاف تصورکشورهای که با تبلیغات منفی تلاش دارند جو ضد ایرانی را ایجاد کنند به فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ادامه می‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه جهان امروز ایران را با فعالیت‌های هسته‌ایش می‌شناسد، تصریح کرد: با توجه به اینکه کشورهای معدودی توانایی دست‌یابی به چرخه تولید سوخت هسته‌ای را پیدا کرده‌اند باید ضمن مذاکره با طرف‌های غربی از دستاوردهای خود نیز حفاظت و پاسداری کنیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید، سوخت، شهدا، هسته ای