پشنهادات مشارکت بخش خصوصی در بازسازی آثار فرهنگی بررسی شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این کمیسیون خبر داد و گفت: سلطانی فر از عملکرد ستاد تسهیلات نوروزی گزارش داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سید علی طاهری در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به دستور کار امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با معاونان و مسئولان دستگاه های مربوط حضور یافت وبرنامه های این سازمان را برای سال جاری تشریح کرد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی در ابتدا گزارشی از عملکرد ستاد تسهیلات مسافران نوروزی در ایام تعطیلات ارائه داد و سپس به چالش ها و برنامه های این سازمان در سال جاری اشاره کرد.

وی با اشاره درباره برنامه های سازمان میراث فرهنگی در سال جاری گفت: با توجه به اینکه ابنیه فرهنگی در کشور زیاد است، اما وجوه و اعتبارات برای ترمیم این بناها کافی نیست که باید از توان بخش خصوصی برای بازسازی آثار فرهنگی مخرب استفاده شود؛ در این زمینه رئیس سازمان میراث فرهنگی پیشنهاداتی ارائه داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مسئولیت سازمان در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، گفت: قرار شد این سازمان متناسب با اعتبارات و بودجه ای که در اختیار دارد در جهت رفع چالش ها تلاش و از توان بخش خصوصی نیز برای این بخش استفاده کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات، بودجه، صنایع دستی، میراث فرهنگی