روحانی سه شنبه به سیستان و بلوچستان سفر می کند/ پیشنهاد 315 میلیارد تومان اعتبار برای آبادانی

نماینده مردم سروان در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور سه شنبه در سفری دو روزه به سیستان و بلوچستان می رود، گفت:در این سفر قرار است 315 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و آبادانی سیستان و بلوچستان پیشنهاد شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، هدایت الله میر مراد زهی در گفت و گو با خانه ملت، گفت: جلسه ای با حضور نمایندگان استان در رابطه با سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان برگزار شد و طرح های پیشنهادی جهت ارائه در این سفر بررسی شد.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق ماده 180 تبصره 22 برای محرومیت زدایی از استان 100میلیارد تومان جهت تامین آب شرب روستایی در نظر گرفته شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: برای راه روستایی بالای 50 خانوار روستایی جهت تکمیل طرح های نیمه تمام بر اساس شاخص های تعریف شده 100 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

میر مراد زهی با بیان این که در بخش بهداشت درمان 40 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد بیان کرد:30 میلیارد تومان اعتبار جهت تجهیز، تکمیل و راه اندازی خانه بهداشت روستایی و تکمیل اورژانس بین راهی در نظر گرفته شد.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: 30 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز مراکز فرهنگی،آموزشی و ورزشی،7 میلیارد تومان طرح های هادی روستایی و 8 میلیارد تومان جهت بهبود عبور و مرور شهرهای زاهدان، زابل، خاش، چابهار و ایرانشهر از جمله پیشنهاداتی که قرار است در سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان مطرح شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، رئیس جمهور، سفر، سیستان و بلوچستان