ضرورت توجه ویژه به بخش کشاورزی در فازدوم اجرای هدفمندی یارانه ها/ شیر و لبنیات از سبد کالایی مردم حذف نشود

عضو کمیسیون کشاورزی؛ آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تکرار کم لطفی های دولت گذشته در حق بخش کشاورزی در مرحله اول هدفمندسازی یارانه ها، درمرحله دوم قابل قبول نیست، گفت: دولت یازدهم به وعده های خود در خصوص حمایت از بخش کشاورزی در فاز دوم هدفمندی عمل کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدرضا امیری کهنوج در گفت وگو با خانه ملت در خصوص قیمت شیر در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها با بیان اینکه در خصوص این موضوع تا کنون در کمیسیون کشاورزی بحث نشده است، گفت: شیر یک ماده مهم غذایی در سبد کالایی مردم است و دولت باید با بکارگیری سیاست های مناسب و قیمت گذاری اصولی و پرداخت یارانه ها و بسته های حمایتی مانع از حذف این کالا از سبد مصرفی مردم شود.

نماینده کهنوج، منوجان، رودبار جنوب و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در انتظار آغاز رسمی مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها در حوزه قیمت گذاری به ویژه نحوه افزایش قیمت حاملهای انرژی هستیم، افزود: با افزایش قیمت حاملهای انرژی قیمت سایر کالاها افزایش می یابد اما دولت باید برنامه ریزی کند تا اگر قیمت نهاده های دامی افزایش یافت قیمت نهایی شیر و لبنایت بیش از این گران نشود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری نوسان قیمت شیر در سال گذشته که بعضا روزانه تغییر می کرد، ادامه داد: غفلت دولت قبلی از بخش کشاورزی در مرحله اول هدفمند سازی یارانه ها و پرداخت نشدن بسته های حمایتی به فعالان این بخش علت اصلی گرانی ها و نوسانات قیمت بود.

امیری کهنوج با بیان اینکه دولت یازدهم وعده داده که از بخش کشاورزی حمایت خواهد کرد، گفت: در مرحله اول اجرای طرح هدفمندسازی دولت وقت عملکرد قابل قبولی نداشت اما دولت یازدهم وعده داده است که رویکرد حمایتی و متفاوت نسبت به این بخش ها در پیش خواهد گرفت.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم وعده های حمایتی دولت در بخش کشاورزی محقق شود درغیر اینصورت وضعیت دامداران و به طور کلی فعالان بخش کشاورزی بدتر خواهد شد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، شیر، لبنیات، هدفمندی، کشاورزی، یارانه ها