کاهش 15 درصدی تلفات جاده ای در نخستین ماه 93/ افزایش ایمنی جاده ها نتیجه تعامل پلیس راه با سایر دستگاه ها

فرمانده پلیس راه کشور، با بیان اینکه در نخستین ماه سال 93، تاکنون 15 درصد از حجم تلفات جاده ای کاهش یافته است، گفت: کاهش میزان تلفات نتیجه تلاش شبانه روزی پلیس راه کشور و نصب دوربین های ثبت لحظه به لحظه تخلفات در جاده ها بوده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدرضا مهماندار در گفت وگو با خانه ملت، با یادآوری کاهش چشمگیر تلفات جاده ای در نوروز 93، گفت: با تلاش پلیس راه کشور و تعامل با سایر سازمان ها و دستگاه ها از این پس شاهد کاهش تصادفات جاده ای خواهیم بود.

فرمانده پلیس راه کشور، با بیان اینکه سال گذشته به دلیل وجود مشکلاتی از جمله کمبود اعتبار و نبود تجهیزات بخشی از انتظارات از پلیس راه کشور محقق نشد، افزود: در پی فعالیت پرسنل پلیس راه کشور در جاده ها و استفاده حداکثری ازتوان نیروها سال گذشته سال خوبی همراه با کاهش تلفات جاده ای بود.

وی با تاکید بر اینکه با تعاملات جدیدی که پلیس راه کشور با سازمان ها از جمله راهداری داشته، امنیت بیشتر در سفرها در انتظار مردم است، تصریح کرد: در حال حاضر با نصب دوریبن های نظارتی و ثبت تخلف، سرعت در تمام جاده کنترل می شود.

مهماندار ادامه داد: دوربین های نظارتی که از سوی سازمان راهداری در اختیار پلیس راه کشور قرار گرفته، تاکنون نقش مؤثری در کاهش تلفات و تصادفات جاده ای داشته است.

وی در تشریح برنامه های پلیس راه کشور در سال 93، گفت: طرح ها و برنامه های مورد نظر پلیس راه کشور بیشتر در حوزه ایمنی و پیگیری مطالبات در این حوزه است.

فرمانده پلیس راه کشور، افزود: امیدواریم بتوانیم آنچه در قانون و برنامه پنجم توسعه برای کاهش سالانه 10درصد حوادث و تلفات ناشی از آن آمده است را محقق کنیم.

مهماندار ادامه داد: طبق آمارهای ارایه شده در آغاز سال 93 در مجموع 15.7 کاهش تلفات سرصحنه تصادفات گزارش شده است.

فرمانده پلیس راه کشور، با تاکید بر اینکه روند کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در سال جاری ادامه دارد، گفت: با تلاش های پلیس راه کشور و نیزدستگاه های دخیل در حوزه جاده ها بی شک کاهش تصادفات جاده ای در سال 93 محقق خواهد شد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه پنجم توسعه، جاده، پلیس