جذب 60 هزار معلم نیاز کشور است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گلایه فرهنگیان از حذف بیمه دندان پزشکی،گفت: نیازمند جذب بیش از 60 هزار معلم در سطح کشور هستیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، جبار کوچکی‌نژاد در گفت و گو با فارس با اشاره به تصویب قانون جذب معلمان پیش‌دبستانی در سال 90 اظهار کرد: ما این قانون را در بین جار و جنجال‌هایی که وزیر سابق برای جذب مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمات آموزشی و بهداشت به پا کرده بود تصویب کردیم.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه مذکور قانون موظف است در مدت دو سال این نیروها را ساماندهی کند، ادامه داد: اکنون این دو سال تمام شده و یک بخشنامه خلاف این قانون از سوی وزارتخانه جدید ابلاغ شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخشنامه جدید سوابقی در نظر گرفته شده که در قانون گذشته مورد نظر قانونگذار نبوده است، ادامه داد: خرید خدمات و بهداشت در این بخشنامه حذف شده است.

*نیاز کشور جذب بیش از 60 هزار معلم است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آموزش و پرورش در سطح کشور به 10 هزار مربی بهداشت و بالغ بر 60 هزار معلم نیاز دارد در حالی که طبق بخشنامه مذکور این معلمان در مجموع کمتر از 20 هزار نفر هستند.

وی گفت: این گروه از معلمان در سراسر کشور در نقاط محروم و غیر محروم نگران وضعیت خود هستند.
کوچکی‌نژاد متذکر شد: قرار شد یکشنبه آینده وزیر آموزش و پرورش برای بازخوانی قانون و اصلاح بخشنامه در مجلس حاضر شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بیشتر این معلمان دارای تحصیلات دانشگاهی در مقاطع تکمیلی و متاهل هستند، خاطرنشان کرد: اگر استخدام این افراد از نظر قانونی اشکالی نداشته باشد می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند.

*گلایه فرهنگیان از حذف بیمه دندان‌پزشکی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به اختصاص اعتبار لازم برای برطرف شدن مشکلات بیمه طلایی فرهنگیان اشاره کرد و گفت: کاهش اعتبار سرفصل رفاه فرهنگیان در بودجه 93 آموزش و پرورش مهم‌ترین دلیل بروز این مشکل است.

وی به مطرح شدن گلایه بسیاری از فرهنگیان درباره حذف بیمه دندان‌پزشکی اشاره کرد و گفت: از آنجا که بیمه طلایی فرهنگیان مصوبه مجلس نیست قانون تلقی نمی‌شود و کمیسیون نیز نمی‌تواند در این راستا اقدامی صورت دهد.

کوچکی‌نژاد اجرای بیمه طلایی فرهنگیان را از جمله سیاست‌های داخلی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: این پیشنهاد در زمان وزارت حاجی‌بابایی مطرح شده بود.

وی تصریح کرد: قرار بود بازنشستگان آموزش و پرورش نیز مشمول استفاده از طرح تکمیلی بیمه طلایی شوند که به دلیل مشکلات مالی خود فرهنگیان نیز نتوانستند به صورت کامل از این بیمه استفاده کنند.

*فانی در انتصابات تغییر رویه ندهد استیضاح او جدی می‌شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی درباره احتمال استیضاح وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اکنون موضوع استیضاح چندان جدی نیست اما اگر وزیر در موضوع انتصابات و مسایل رفاهی روند خود را تغییر ندهد احتمال زیاد برای استیضاح وی وجود دارد.

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، بهداشت، بودجه، بیمه، فرهنگیان