وجود نگرش های متضاد دانشجویی نشانه سلامت دانشگاه ها است

رییس کمیته آموزش عالی مجلس با بیان اینکه وجود نگرش متضاد دانشجویی نشانه سلامت دانشگاه ها است، گفت: نگاهی که اگر کسی حرفی زد و بخواهیم به سرعت در برابر آن موضع گیری کنیم، درست نیست.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، «جواد هروی» در گفت و گو با ایرنا با تاکید براینکه در فضاهای دانشگاهی و دانشجویی باید شور و نشاط باشد،افزود: برخلاف برخی ها که معتقد به فضایی آرام در دانشگاه هستند، اعتقادم بر این است که پر انرژی ترین افراد در دانشگاه ها حضور دارند و نباید سدی در برابر انرژی های آنها ایجاد شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس خاطر نشان کرد: باید فضای دانشجویی باز باشد و تا افراد مختلف بتوانند دیدگاه ها و نظرات خود را مطرح کنند، لذا قراردادن مدیران آینده در فضای باز دانشگاهی می تواند برای آینده کشور بسیار مفید باشد.

وی اظهار داشت: وجود جنجال های دانشجویی، دیدگاه های مختلف، بولتن های دانشگاهی و نگرش های ضد ونقیض دانشجویی دلیل بر سلامت دانشگاه است و امیدوارم با توجه به فضای جدید به وجود آمده در کشور، فضای بازسیاسی در دانشگاه ها نیز ایجاد شود.

رییس کمیته دانشگاهی مجلس خاطر نشان کرد: البته چنین نگاهی که در دانشگاه هرکسی حرفی زند بخواهیم به سرعت دربرابر آن جبهه بگیریم، خیلی مقبول نیست.

برچسب ها

اخبار برگزیده، انرژی، دانشگاه، سلامت