نظام سلامت خدمت رسانی خوبی در حوزه سلامت ایجاد می کند/ با مدیران متخلف در اجرای بسته سلامت برخوردی قاطع صورت گیرد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه اجرای نظام سلامت می تواند گامی مؤثر در حوزه سلامت باشد، گفت: ساماندهی وضعیت بهداشت، درمان و توجه به مناطق محروم از ویژگی هایی است که در نظام سلامت گنجانده شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خانه ملت،‌ با مثبت ارزیابی کردن آغاز اجرای نظام سلامت، افزود: به طور حتم این بسته های حمایتی، به تدریج خدمت‌رسانی خوبی در حوزه سلامت ایجاد می‌کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید براینکه برای اجرای درست نظام سلامت باید منابع را با اولویت‌بخشی اختصاص دهیم، ادامه داد: نباید اقدامی صورت گیرد که بعد از انجام آن متوجه شویم که اصلا قابلیت اجرا ندارد بلکه باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد تا بسته‌های حمایتی با پشتیبانی منابع در مسیر درستی حرکت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه سامان‌دهی وضعیت بهداشت، درمان و توجه به مناطق محروم از ویژگی‌هایی است که در نظام سلامت گنجانده شده است، تصریح کرد: در این بسته‌ حمایتی تلاش شده تمام خدمات رسانی اعم از انجام آزمایش‌ها از سوی بیمارستان‌ها صورت ‌گیرد و حتی اگر این مراکز درمانی امکان انجام آزمایش بیماران را نداشتند وظیفه بیمارستان‌ها است تا این کار را در مرکز دیگری انجام دهد تا مریض به هرسو ارجاع داده نشود از این طریق هزینه‌های درمان نیز کاهش می‌یابد.

رستمیان با تاکید بر اینکه باید دوراندیشی در برنامه‌های سلامت به وجود آید، افزود: متاسفانه طی سال‌های اخیر خدمات دولتی به شدت کاهش یافت بنابراین ضروری است منابع مالی بهداشت را به خوبی مدیریت کرده تا به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: ناگفته نماند استفاده از تکنولوژی‌ها در درمان می‌تواند مدیریت شود به گونه‌ای که با معاینه دقیق بیمار، شاید نیازی به انجام آزمایش‌های متعدد نباشد در این صورت جلوگیری از اتلاف این هزینه‌ها می‌تواند به حوزه سلامت کمک شایانی کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم،‌ درباره ضرورت نظارت و جلوگیری از تخلفات بیمارستان‌های دولتی برای اجرای بسته نظام سلامت، افزود: باید نظارت دقیقی بر فعالیت و نحوه اجرای نظام سلامت در بیمارستان‌های دولتی صورت گیرد تا در صورت تخلف برخورد جدی با این مراکز شود، حتی اگر مدیر مرکز درمانی نیز در این میان تخلف کرد با آن برخورد قاطعی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: امروزه ‌قوانین برای برخورد با متخلفان حوزه سلامت وجود دارد اما باید نظارت‌ها را به گونه‌ای انجام دهیم تا در صورت مشاهده نواقص در زمینه اجرای نظام سلامت به سرعت درصدد رفع آن برآییم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در اجرای بسته حمایتی نظام سلامت نباید به شکست آن فکر کرد، گفت: باید تلاش کنیم تا این طرح به درستی اجرا شود تا با حداکثر تلاش نتیجه مطلوب از اجرای این بسته‌ها به دست آید.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهداشت، بیمارستان، سلامت