بررسی وضعیت کاهش جنگل ها و قاچاق چوب

عضو هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع کشور، از نخستین جلسه هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع کشورخبر داد و گفت: با توجه به ضرورت این مهم، قرار است امروز نخستین نشست این هیات برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، ایرج ندیمی در گفت وگو با  خانه ملت، با تاکید بر برگزاری نخستین جلسه هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع کشور، افزود: قرار است امروز یکشنبه (28 اردیبهشت) در نوبت ظهر این نشست برگزار شود.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ابعاد مختلفی اعم از بخش مدیریتی، ساختاری، کاهش جنگل‌ها در ایران از جمله موارد مهم در موضوع تحقیق و تفحص از سازمان جنگلها و مراتع کشور به شمار می‌رود، ادامه داد: همچنین از بین رفتن منابع طبیعی یا قاچاق چوب به بهانه اجرای طرح‌ها از موضوعات محور این تحقیق و تفحص محسوب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه کشور با از بین رفتن جنگل‌ها ضررهای زیادی به کشور تحمیل خواهد شد، یادآور شد:‌ به طور حتم هوا، اکسیژن و سلامت محیط زیست وابسته به وجود جنگل‌ها و مراتع است که در صورت از بین رفتن آن خسارت‌های جبران‌ناپذیری گریبانگیر کشور خواهد شد.

وی تصریح کرد: لازم است تا در مورد مسایل مربوط به جنگل‌ها، قانونی تعریف شده داشته باشیم و در این میان باید با مدیریت درست مانع از بین رفتن جنگل‌ها و مراتع در کشور شویم.

عضو هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع کشور، با بیان اینکه بخش زیادی از اعضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع کشوردر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس حضور دارند، تاکید کرد: درصدد هستیم تا بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس 6 ماهه این کار را به پایان برسانیم و با اخذ نظر کارشناسان، به بررسی این مهم پرداخته و در نهایت به نتیجه دلخواه دست یابیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، جنگل، قاچاق