نشست اعضای کمیسیون فرهنگی با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، از نشست اعضای این کمیسیون با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: در این جلسه قرار است موضوعاتی همچون ابلاغیه سیاست های جمعیت از سوی رهبری بررسی شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، لاله افتخاری در گفت وگو با خانه ملت،‌ درباره جزئیات نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونان وی در محل دبیرخانه شورا، افزود: این دیدار فردا یکشنبه (4 خرداد) بعد از ظهر، در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش برجسته‌ای در سیاستگذاری عرصه فرهنگ دارد؛ بر این اساس طی دو الی سه سال اخیر میزبان دبیر این شورا و معاونان وی بودیم و اکنون با توجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جدی و انتقال دیدگاه‌ها در این‌باره قرار است چنین نشستی برگزار شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت استمرار برگزاری چنین نشست‌هایی، تصریح کرد: با توجه به ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری کمیسیون فرهنگی به دنبال ادامه چنین جلساتی و پیگیر بحث‌هایی مانند فرهنگ و جمعیت در کشور است.

افتخاری با بیان اینکه در نشست مذکور مهمترین دغدغه‌های فرهنگی با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در میان گذاشته خواهد شد، افزود: مواردی همچون سبک زندگی، فرهنگ جامعه،‌ وضعیت جمعیت، افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج و تبعات ناخوشایند آن در زندگی از جمله موضوعات مورد طرح در این جلسه خواهد بود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، جمعیت، فرهنگ، کمیسیون فرهنگی