صدای انقلاب امام خمینی (ره) در قلب جهان طنین انداز شده است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون اهل سنت مجلس گفت: صدای انقلاب امام خمینی (ره) امروز در قلب جهان طنین انداز شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عابد فتاحی در گفت و گو با ایرنا  افزود: بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، جامع ترین و کامل ترین حکومت را در عصری پایه ریزی کردند که ابرقدرتها هرگز بوجود آمدن چنین حکومتی را باور نداشتند.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی بزرگترین هدیه امام راحل به ملت ایران و تمام مظلومان جهان است.

این نماینده مجلس به راز ماندگاری انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مردمی بودن رمز پایداری این انقلاب است و انقلاب اسلامی از بطن جامعه برخاسته به همین دلیل خاستگاه آن در دل مردم است.

فتاحی افزود: انقلاب اسلامی ایران امروز مرزها را درنوردیده است و تبدیل به یک الگوی ایده آل برای ملت های مظلوم شده است.

وی اضافه کرد: شعارهای انقلاب و اهداف آن نقشه ای جامع برای مردم مظلوم و دربندی است که سالهاست اسیر دیکتاتورها شده اند.

رییس فراکسیون اهل سنت مجلس گفت: دیگر پیام امام راحل که صدور انقلاب اسلامی است برای دنیا معنی شده است.
وی یادآور شد: روزگاری برخی این پیام امام (ره) را وارونه تفسیر کردند اما امروز تاریخ معنای حقیقی آن را به گوش جباران رسانده است.

وی خودباوری و خود اتکایی را ارمغان دیگر بنیانگذار انقلاب اسلامی به ملت ایران عنوان کرد و افزود: امام خمینی (ره) با تمام توان، ایرانی را از زیر یوغ استبداد و استکبار رهایی بخشید و به او حیاتی دوباره اعطا کرد چنانکه در عرصه های مختلف اعم از علمی و آموزشی دستاورد بزرگ این خودباوری مشاهده می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس، بازخوانی شخصیت و ابعاد زندگی امام راحل را ضروری خواند و گفت: ابعاد شخصیتی بنیانگذار کبیر انقلاب باید در تمامی متون درسی و مراکز آموزشی قرار گرفته و برای مردم عادی نیز تبیین شود.

چهاردهم خرداد ماه سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) با شرکت اقشار مختلف مردم در جای جای ایران اسلامی برگزار می شود.

برچسب ها

ابرقدرتها، اخبار برگزیده، امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، کامل ترین حکومت