ایجاد موج دین خواهی مهم ترین میراث امام خمینی (ره)

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به موج گسترده ای که افکار حضرت امام خمینی ( ره ) در جهان ایجاد کرد، گفت: مهم ترین میراث بنیانگذار کبیر انقلاب ایجاد موج دین خواهی در جهان است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، نصرالله پژمان فر در گفت و گو با خانه ملت با بیان این که انقلاب اسلامی در جهانی که توسط ابرقدرت ها به دو قطب ایدئولوژی و مدیریتی تقسیم شده بود،‌ آغاز شد،‌ افزود: تاثیر کار امام (ره) به گونه ای بود که معادلات تثبیت شده جهان را برهم زد و به عنوان یکی از علل اصلی فروپاشی بلوک شرق و اتحاد جماهیر شوروی شناخته شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که در جریان فروپاشی بلوک غرب نیز دیدگاه و موج اسلام خواهی امام (ره ) مشاهده می شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها در سخنانشان آغاز جنبش وال استریت و ... را بیداری اسلامی نامیدند.

او با تاکید براین که صهیونیسم و استکبار جهانی از جریان نابی که جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ایجاد کرده اند احساس خطر می کنند، گفت: مهم ترین دستاورد امام خمینی، موج دین خواهی است که جهان را فرا گرفته است.

نماینده مجلس نهم با بیان این که نگهبانی و حفاظت از میراث بنیانگذار جمهوری اسلامی به فعالیت گسترده جهانی نیاز دارد، گفت: مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان ام القراء مسلمین با موضع گیری دقیق درباره تحولات فلسطین اشغالی، ‌سوریه، بیداری اسلامی در شمال آفریقا و ... مدل جامعی برای پاسداری از میراث آن فقیه فرزانه ارائه دادند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، امام خمینی (ره)، دین خواهی