ضرورت حفظ کرامت جانبازان در سازمان های مختلف کشور

عضو هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس، با بیان اینکه هفته جانباز بهانه ای برای زنده نگه داشتن یاد یادگاران دفاع مقدس است، گفت: امروز دغدغه درمان جانبازان جزو اولویت هایی است که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت وگو با خانه ملت، با یادآوری آغاز هفته جانباز، درباره مطالبات این قشر، افزود: اغلب مردم برای جامعه ایثارگران سنگ تمام می‌گذارند اما مسئولان در حفظ کرامت و تثبیت جایگاه شخصیتی جانبازان و ایثارگران انتظارات را برآورده نمی‌کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: در سازمان‌ها و ادارات حضور جانبازان و ایثارگران به صورت عادی تلقی شده است و کرامت جانبازان 8 سال دفاع مقدس نادیده گرفته می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: متاسفانه اغلب جانبازانی که به نمایندگان مراجعه می‌کنند از توجه نکردن درست و شایسته به آنها در برخی دستگاه‌های اجرایی گلایه‌مند هستند.

وی با مثبت ارزیابی کردن اقدام رئیس جمهور برای بازدیدهای مکرر از خانواده‌ شهدا،‌ جانبازان و ایثارگران،‌ تاکید کرد: رئیس جمهور با این اقدامات، فرهنگی را القا می‌کنند تا این قشر فراموش نشوند همچنین بازدید نمایندگانی از سوی مقام معظم رهبری از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز نشان دهنده گسترش این فرهنگ است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه مسئولان باید به قشر ایثارگر توجه ویژه‌ای داشته باشند،‌ افزود: هفته جانبازان بهانه‌ای است برای زنده نگه داشتن یاد یادگاران دفاع مقدس است و باید از فکر و فرهنگ این افراد در پیشرفت نظام ولایی خود نهایت بهره را ببریم.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم، با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران از نظام مطالبه‌ای ندارند اما این دلیلی برای کوتاهی نسبت به ارائه خدمات به آنها نیست، گفت: از مطالبات اصلی ایثارگران توجه به درمان آنها است که بنیاد شهید باید به این موضوع بیش از پیش توجه کند همچنین توجه به معیشت و پرداخت‌ مطالبات 20 ساله برخی از جانبازان و ایثارگران باید جزو اولویت‌های بعدی قرار گیرد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی‌، گفت: به طور حتم اگر قصوری نسبت به ارائه خدمات به ایثارگان و جانبازان رخ دهد هیچ پاسخی برای انجام چنین کوتاهی پذیرفتنی نیست.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایثارگران، جانبازان، هفته جانباز، کرامت