دولت با اجرای مرحله سوم طرح نظام سلامت، عدالت درمانی را تکمیل کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید با اجرای مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت، عدالت درمانی را تکمیل و نشاط را به مردم هدیه کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عابد فتاحی در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای دو مرحله طرح تحول نظام سلامت، بخش بزرگی از مشکلات جامعه بیماران را حل کرده و راهی بهتر برای درمان آنان ارائه دهد.

وی اظهار کرد: مکلف کردن بیمارستان ها به تهیه وسایل مورد نیاز بیماران از جمله دارو و وسایل پزشکی و به حداقل رساندن هزینه های بیمارستانی امید را در دل های مردم زنده کرده است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: دسترسی آسان بیماران به دارو بخصوص بیماران صعب العلاج و رفع دغدغه های مردم گام بلندی در حوزه درمان و سلامت بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت توسط دولت یازدهم برداشته شد.

فتاحی اضافه کرد: این بار نیز، ماندگاری پزشکان متخصص در کلینیک ها و انتقال تجهیزات و وسایل مورد نیاز آنها به کلینیک ها در دستور کار قرار گرفته تا به این وسیله پزشکان متخصص به جای حضور در مطب ، در مراکز درمانی و بیمارستان ها و کلینیک ها انجام وظیفه کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: همچنین حمایت از پزشکان مستقر در مناطق محروم و تلاش برای ماندگاری آنها در این مناطق دیگر اقدامی است که صورت می گیرد.

وی افزود: اقدام جدی دولت در حمایت از پزشکان مستقر در مناطق محروم اقدام قابل تحسینی است که می تواند درد بیماران را التیام بخشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بسیاری از مناطق دورافتاده از خدمات درمانی محروم هستند گفت: با روندی که دولت در پیش گرفته در چند سال آینده مناطق دورافتاده کشور نیز شاهد حضور پزشک و پرستار می شوند که این نشانگر درایت و توانمندی دولت تدبیر و امید است.

فتاحی یادآوری کرد: تاکید ویژه بر زایمان طبیعی و جلوگیری از سزارین از دیگر برنامه هایی است که در این مرحله نیز با جدیت تمام دنبال می شود زیرا نگاهی به گذشته و افزایش بی رویه زایمان ها به روش سزارین ، ثابت می کند این روش خطرات زیاد و پیامدهای ناخوشایندی داشته که یکی از آنها مرگ نوزادان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: طرح تحول نظام سلامت، تحول بزرگ و ارزشمندی در عرصه بهداشت و درمان کشور در درازمدت به وجود می آورد.

در سال 93 سیاستهای کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد و به دنبال آن دولت یازدهم اجرای طرح تحول نظام سلامت را آغاز کرد.

این طرح از پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری در کشور به اجرا در آمده است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، عدالت درمانی، نظام سلامت