انتقاد از تصویب شتابزده طرح افزایش جمعیت

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با یادآوری تصویب طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون متبوعش، گفت: این طرح به جهت تحمیل بار مالی بالا به دولت و دور از کار کارشناسی، قابلیت اجرا ندارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، رمضانعلی شجاعی‌کیاسری در گفت وگو با خانه ملت،‌ با یادآوری تصویب طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون متبوعش، گفت: تنظیم و تصویب این طرح با خوشبینی بیش از حد از توان مالی دولت و به دور از واقعیت بوده است.

نماینده مردم ساری، میاندورود و بهشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تصویب طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی مجلس باید با بررسی‌های کارشناسانه بیشتری همراه می‌شد، افزود: به طور حتم با در نظر گرفتن بار مالی بسیار در این طرح برای دولت پس از ارجاع به شورای نگهبان با مخالفت این شورا و بازگشت مجدد به کمیسیون مواجه خواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه در تصویب طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده وضعیت بودجه دولت برای تحقق این طرح آرمانی و ایده‌ال در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این طرح مورد قبول بسیاری از کارشناسان نبوده و نیازمند وقت بیشتری برای بررسی در جهت اصلاح آن است.

وی با بیان اینکه باید افزایش جمعیت در کشور طبق فرمایش مقام معظم رهبری رخ دهد، گفت: ‌در اهمیت این موضوع هیچ شکی نیست اما در اجرای طرح‌ها باید به توان دولت و همچنین وضعیت کنونی کشور توجه داشت.

شجاعی‌کیاسری ادامه داد: در اجرای هر چه سریع تر طرح افزایش جمعیت کشور باید به تامین زیرساخت های فرهنگی توجه کرد تا تحقق فرمایش مقام معظم رهبری ممکن شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده طرحی شتاب‌زده بوده که اگر با کار کارشناسی همراه نشود محکوم به شکست خواهد بود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش جمعیت، شتابزده، طرح جامع جمعیت