ضرورت توجه جدی به سیل زدگان استان آذربایجان غربی

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست از مسئولان کشور درخواست کرد تا نگاه جدی به رفع مشکلات سیل زدگان استان آذربایجان غربی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، علی علیلو در نشست علنی امروز (چهارشنبه 21 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خطاب به مسئولان ستاد بحران و وزیر کشور افزود: در کنار سرمازدگی شاهد آن بودیم که اوایل سال سیل های اخیر خسارت های جانی و مالی زیادی به شهرستان های این استان به وجود آورد که متأسفانه نه تنها هیچ گونه همدردی از سوی مسئولان انجام نشد بلکه توجهی نیز برای رفع مشکلات صورت نگرفت لذا از مسئولان مربوطه درخواست داریم اقدام جدی برای جبران خسارت ها ایجاد کنند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جاده ماکو بیش از 10 نقطه تخریب شده دارد و اگر اقدامات تأمینی برای آن صورت نگیرد ارتباطات جاده ای قطع خواهد شد.

وی در تذکری به وزیر نیرو تأکید کرد:‌ در سنوات گذشته سرمایه گذاری هایی برای ایجاد سد و همچنین شبکه آبیاری انجام شده و پروژه های مهمی مثل سد کرم آباد از زمان روی کار آمدن شما به فراموشی سپرده شده به گونه ای که بیش از دو ماه است سرمایه گذاری ها برای تکمیل سد کرم آباد روی میز خاک می خورد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری سفر اخیر رئیس جمهور به ترکیه تصریح کرد: در سفر اخیر روحانی به ترکیه توافق شده حجم مبادلات به 30 میلیارد دلار برسد؛ تنها جاده ترانزیتی ترکیه و ایران در حدود 200 کیلومتر معطل مانده لذا نه تنها پل ارتباطی ترکیه با ایران است بلکه اروپا را به آسیا ارتباط می دهد بنابراین از مسئولان می خواهم در جهت ایجاد این جاده ترانزیتی و همچنین ایجاد خط دوم گاز صادراتی به ترکیه و گازکشی به شهرها و روستاهای منطقه اقدامات جدی به کار گیرد.

برچسب ها

آذربایجان غربی، اخبار برگزیده، ستاد بحران، سیل زدگان