ارایه گزارش اولیه تفحص از سازمان جنگل ها به زودی

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها و مراتع در مجلس، با یادآوری تلاش های مستمر اعضا برای به نتیجه رساندن پرونده تفحص، گفت: قرار است گزارش اولیه تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها به زودی اعلام شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، علی ایرانپور در گفت وگو با خانه ملت،‌ درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع، افزود: طی نشست‌های اخیر عملکرد سازمان در زمینه واگذاری و اقداماتی که در این نهاد انجام شده، مورد بررسی هیات تحقیق و تفحص قرار گرفت.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم صیانت از بیت‌المال و حقوق دولت و مردم از اهداف مهم هیات تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع به شمار می‌رود، البته هم اکنون قصدی برای اظهارنظر زودهنگام نداشته و تلاش می‌کنیم تا نخستین گزارش خود را به زودی برای ارایه آماده و نهایی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه همه بخش‌ها در عملکرد سازمان جنگلها و مراتع در تیررس تحقیق و تفحص قرار دارد،‌ تصریح کرد: قصد ما این است تا در چارچوب قانونی و بر اساس عملکرد نظارتی خود، ‌وظایفی که سازمان جنگل‌ها از انجام آن سرباز زده را مورد بررسی قرار دهیم.

وی درباره برگزاری جلسه با مسئولان مربوطه در حوزه سازمان جنگل‌ها،‌ گفت: اکنون جلسات خاصی با مسئولان برگزار نکرده‌ایم و تنها برگزای نشست‌ها پیرامون بررسی اطلاعات به دست آمده اعضای کمیته خواهد بود.

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بر اساس قانون زمان ارایه گزارش نهایی این تحقیق و تفحص مردادماه سال جاری است که قصد ما نیز بر آن است تا این زمان گزارش به صحن مجلس ارایه شود.

گفتنی است؛ علل مدیریتی، کاهش میزان جنگل و از بین رفتن مراتع، میزان واگذاری‌ها، اهداف، عملکرد، انطباق با قوانین و تعامل با وزارتخانه‌های صنعتی، تولیدی، ورزشی، وفق قوانین، میزان واردات چوب به لحاظ حفظ جنگل‌ها، آثار از بین رفتن جنگل‌ها در تخریب (به جهت سیل) مزارع و از بین رفتن خاک غنی و افزایش رانش‌ها و نحوه حفاظت از جنگل به لحاظ پایش انسانی، صنعتی و الکترونیکی از محورهای تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور‌ اعلام شده است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان جنگل ها