رضایتمندی بیماران با اجرای طرح نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه در اجرای طرح تحول سلامت نگاه ویژه ای به پرداختی از جیب بیماران و هزینه های درمان شده است، گفت: با اجرای درست این طرح تاکنون رضایتمندی قابل قبولی بین مردم به ویژه بیماران ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سلیمان عباسی در گفت وگو با خانه ملت،‌ با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح سلامت در کشور، افزود: ابلاغ سیاست‌های نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری، نشان دهنده برنامه‌ای هدفمند در بندهای این ابلاغیه بود، همچنین دغدغه‌های رئیس‌جمهور نسبت به حوزه سلامت در بدو فعالیت کاری خود نیز حاکی از تلاش برای رفع معضلات حوزه بهداشت و درمان به شمار می‌رفت.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه با ورود وزیر بهداشت به حوزه سلامت گام موثری در نظام تحول سلامت ایجاد شد،‌ ادامه داد: با اجرایی شدن طرح تحول سلامت علاوه بر کاهش هزینه‌های درمان و پرداختی‌‌های بیماران به 10 درصد،‌ به بحث سیستم ارجاع و طرح ماندگاری پزشکان نیز عنایت ویژه‌ای شد به گونه‌ای که با تخصیص درست اعتبارات و اجرای دقیق طرح، ‌رضایتمندی قابل قبولی بین مردم ایجاد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه باید به حوزه بهداشت نیز نیم‌نگاه ویژه‌ای داشته باشیم، تصریح کرد: توجه به حوزه بهداشت باعث می‌شود تا اقدامات ضربتی برای پیشگیری از بیماری‌ها به کار گرفته شود به گونه‌ای که به جای پرداخت هزینه‌های درمان، می‌توان با رویکرد بهداشتی خدمت بزرگی به کشور کنیم.

عباسی باتاکید بر ضرورت توجه به بخش خصوصی،‌ افزود: با توجه به اینکه در اجرای طرح نظام سلامت نگاه خاصی به پرداختی‌های پزشکان نیز شده است این نگرانی از سوی بخش خصوصی نیز وجود دارد تا بیمار نیز به بخش خصوصی مراجعاتی نداشته و این بخش نیز آسیب بیند بنابراین باید بخش خصوصی نیز مدنظر حوزه سلامت واقع شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ درباره نتیجه اجرای طرح تحول سلامت در حوزه انتخابیه خود، یادآور شد:‌ با وجود آنکه در استان گلستان منابع خوبی برای اجرای این طرح فراهم شده اما تا حدودی نسبت به شهرستان گنبدکاووس بی‌توجهی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: در ضریب kتعرفه پزشکان افزایش خوبی ایجاد نشده و همین امر موجب ناراضایتی بخشی از پزشکان این شهرستان شده که البته این موضوع به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارجاع شد و اکنون نیز امید است با پیگیری معاون درمان وزارت بهداشت به این موضوع نیز هرچه سریع‌تر رسیدگی شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماران، حوزه بهداشت و درمان، نظام سلامت