تنها یک چهارم مطالبات چایکاران پرداخت شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت از 40 میلیارد تومان مطالبات چایکاران تنها 10 میلیارد تومان آن را پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 خرداد) مجلس شورای اسلامی درتذکری به وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تسریع در پرداخت مطالبات چایکاران تذکر داد و گفت: خرید تضمینی 62 میلیارد تومان چای از کشاورزان انجام شده است که 20 میلیارد تومان آن سهم کارخانه‌دار و 40 میلیارد تومان از آن سهم دولت است که باید به کشاورزان بپردازد، اما متاسفانه دولت از مبلغی که باید بپردازد تنها 10 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با خطاب قرار دادن معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سال جدید امیدی برای کشاورزان با توجه به اختصاص ردیفی برای پرداخت مطالبات آنها در بودجه ایجاد شده بود، اما امسال نیز مانند سال‌های قبل هنوز مطالبات آنها پرداخت نشده است.

وی افزود: مطالبات چایکاران به اندازه برگزاری یک همایش هزینه دارد، از این رو از دولت می‌خواهیم با پرداخت مطالبات چایکاران آنها را از نگرانی نجات دهند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در تذکر دیگری به وزیر نیرو با اشاره بارش بیش از یک‌هزار میلیمتر بارندگی در حوزه انتخابیه‌اش گفت: تمام هم و غم مردم استان ما این است که مزارع برنج نسوزد و این واقعا جای تاسف دارد که با این همه بارندگی بخواهیم از هند برنج وارد کنیم.

لاهوتی با تاکید بر اینکه در حال حاضر غرق در آب هستیم، گفت: مطالعه ساخت 11 سد لاستیکی از سوی دولت انجام شده است که حداکثر هر کدام 10 میلیارد تومان هزینه دارد، از این‌رو از دولت می‌خواهم برای مهار آب‌ها و اینکه کشاورزان از نگرانی نسبت به سیل در مزارع برنج، خارج شوند،‌ نسبت به ساخت این سدها اقدام کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، مطالبات، چایکاران، کشاورزان