راکتور تولید بیودیزل از پسماندهای کشاورزی وارد چرخه تولید سوخت شد

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت:امروز 25 خرداد در محل موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از راکتور پیشرفته Pro_STTمجهزبه سیستم ولتاژ بالا جهت تولید بیودیزل از پسماند چربی های کارخانجات روغن کشی و روغن نباتی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عباس رجائی در گفت و گو با خانه ملت، گفت: امروز 25 خرداد به مناسبت بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی در محل موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی مراسم رونمایی از 5 یافته جدید تحقیقاتی صورت گرفت.

معرفی یک رقم جدید گندم موسوم به قاموس

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به معرفی یک رقم جدید گندم موسوم به قاموس، تصریح کرد: این رقم جدید گندم علاوه بر اینکه مقاوم به تنش خشکسالی و نیازمند به آب کمتر است، محصولی بیشتری هم می دهد به طوری که قد ساقه این رقم گندم نسبت به سایر رقم ها بسیار خوب است.

معرفی رقم جدید صنوبر پر رشد برای توسعه زراعت چوب

این نماینده مردم در مجلس نهم،با اشاره به رونمایی از رقم جدید صنوبر پر رشد برای توسعه زراعت چوب، اظهار داشت: در این نشست از یک رقم درخت صنوبر رونمایی شد که این رقم در مقایسه با سایر نمونه ها سرعت رشد بسیار بالایی دارد به طوری که در مدت 8 سال تنه این درخت به قطر 25 سانتی متر می رسد.

رجائی، افزود: با توجه به اینکه مصرف چوب در کشور بسیار بالا است به همین علت استفاده از این رقم می تواند ارزش افزوده بسیاری در زمینه توسعه زراعت چوب برای کشور داشته باشد.

طرح پروش تاسماهی ایرانی

وی،با اشاره به معرفی تولید ماهیان خاویاری در کشور، ادامه داد: تولید در صنعت شیلات با روش های جدید با سرعت بسیار بالایی انجام خواهد شد به طوری که این مرکز طرح جدیدی در تولید و پروش بالای تاسماهی ایرانی دریای خزر انجام داده است.

معرفی پرورش ماهی هامور در قفس شناور

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به معرفی پرورش ماهی هامور در قفس شناور،تصریح کرد:ماهی هامور در شرایط خاصی در دریا به روش محصول در قفس تولید خواهد شد که این مهم یک مزرعه پرورش طبیعی در صنعت شیلات است.

معرفی راکتور تولید بیودیزل از پسماندهای کشاورزی

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت: یافته پنجم تحقیقاتی که در این نشست رونمایی شد، راکتور پیشرفته Pro_STTمجهزبه سیستم ولتاژ بالا جهت تولید بیودیزل یا گازوئیل طبیعی از پسماند چربی های کارخانجات روغن کشی و روغن نباتی بود که این روش بسیار بی نظیر است.

رجائی،با بیان اینکه این روش باعث تولید سالانه 500 هزار تن سوخت بیودیزل در کشور می شود، افزود:به طور حتم تولید سالانه 500 هزار تن سوخت بیودیزل باعث کیفیت گازوئیل کشور می شود به طوری که با ترکیب یک یا دو درصد بیودیزل با سوخت گازوئیل کشور، کیفیت گازوئیل مصرفی که حدود 60 میلیون در لیتر است بسیار افزایش پیدا می کند.

وی،ادامه داد: امروز به همراه دکتر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران از بانک ژن موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بازدیدی داشتم.

ذخیره70 هزار گونه گیاهی در بانک ژن موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه بانک ژن موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر یکی از با ارزش ترین گنیجه های ذخایر ژنتیکی کشور و دنیا است، تصریح کرد: در بانک ژن این موسسه تحقیقاتی حدود 70 هزار گونه گیاهی مربوط به بخش کشاورزی و غذایی کشور نگهداری می شود به همین جهت باید سرمایه گذاری مناسبی در این بخش صورت گیرد.

بازدید از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت: امروز بازدیدی از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران داشتیم که در این موسسه کارهای پژوهشی ارزشمندی در زمینه موضوعات بیوتکنولوژی کشاورزی چون روش های کشت بافت،توسعه تکنولوژی،استفاده از روش های مدرن برای حل برخی از معضلات و توسعه بعضی از محصولات کشاورزی صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،با تأکید بر اینکه در دنیا بهای زیادی به فناوری های نوین چون بیوتکنولوژی کشاورزی داده می شود، گفت: با توجه به اینکه این فناوری ها تأثیر گذار بر ارزش افزوده و توسعه اقتصادی کشور هستند، باید سرمایه گذاری مناسبی در این بخش صورت گیرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیودیزل، پسماندهای کشاورزی، چرخه تولید