حضور زنان در ورزشگاه ها نیاز مند فراهم سازی مقدمات است

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با تاکید بر اینکه تامین پیش نیازها برای حضور زنان در ورزشگاه ها امری ضروری است، گفت: حضور پلیس زن، برای رعایت انضباط، ایجاد شرایط مکانی و مشخص شدن نحوه ورورد و خروج بانوان از لازمه های حضور زنان در مجموعه های ورزشی به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سید مهدی هاشمی درگفت وگو با خانه ملت،‌ درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها و تماشای مسابقات،‌ افزود: من مخالف حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیستم اما مشروط بر اینکه اصول و مبانی حضور بانوان در مجموعه‌های ورزشی فراهم شده باشد.

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: امروزه بحث حضور بانوان در مسابقات ورزشی به عنوان یک تقاضا مطرح است به‌گونه‌ای که بخشی از اقشار جامعه آن را مطالبه می‌کند که بر این اساس ضروری است با توجه به شان، جایگاه و منزلتی که برای بانوان قائل هستیم شرایط مکانی برای حضور آنها نیز فراهم شود.

وی یادآور شد: به عنوان مثال باید فضای حضور بانوان از امکانات لازم برای نحوه ورود و خروج یا مشخص بودن مکانی برای استقرار بانوان به صورت مجزا برای آنها فراهم شود؛ همچنین برای ایجاد مدیریت و نظم در این مجموعه‌های ورزشی باید نیروهای زن نیز در این راستا همکاری‌های لازم را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: نیاز به پلیس زن در مجموعه‌های ورزشی برای اداره و مدیریت درست فضا نیز از دیگر مواردی است که باید مقدمات آن فراهم شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ‌حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش‌های لازم دارد، گفت: گاهی جمع محدود و مشخصی قرار است در ورزشگاه حضو یابند که برای این‌ها می‌توان به سرعت زمینه‌سازی کرد زیرا تعداد نفرات محدود است اما اگر این مهم به صورت دائمی و مستمر صورت گیرد ضرورت تامین پیش‌نیاز ها در این‌باره وجود دارد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، زنان، فراهم سازی، ورزشگاه ها، پلیس زن