نمی توان از هر سرفصلی از بودجه هزینه های ایثارگران شاغل و بازنشسته را پرداخت کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بند (ج) تبصره 16 بودجه سال 93 کل کشور گفت: نمی توان از هر سرفصلی هزینه های ایثارگران شاغل و بازنشسته را پرداخت کرد و بگوییم دستگاه ها خود این هزینه ها را پرداخت کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 27 خردادماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی استفساریه بند (ج) تبصره 16 قانون بودجه سال جاری که درباره نحوه پرداخت هزینه‌های درمانی و بهداشتی ایثارگران شاغل و بازنشسته است، در پاسخ به اخطار حمیدرضا طباطبایی نائینی گفت: بند (ج) تبصره 16 قانون بودجه سال جاری بنیاد شهید را مکلف به پرداخت کلیه هزینه‌های ایثارگران شاغل و بازنشسته و خانواده آنها کرده است و ذیل آن گفته است که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعتبارات مورد نیاز را از سرجمع اعتبارات دستگاه‌های اجرایی و صندوق بازنشستگی کسر و به بنیاد شهید بدهد و سرفصل دیگری در بودجه پیش‌بینی نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در استفساریه آمده است که از هر سرفصلی می‌توان این پرداخت‌ها را انجام داد و این اشکال قانون اساسی دارد و نمی‌توان دستگاهی مثل آموزش و پرورش را که 30 تا 40 هزار نفر از کارکنانش این شرایط را دارند مکلف به این پرداخت‌ها کرد.

گفتنی است حمیدرضا طباطبایی نائینی در اخطاری به استناد اصول 52 و 53 قانون اساسی گفت: موضوعی که از طرف طراحان مطرح شد و کمیسیون استفساریه را تقریباً با یک جمله ناقص پاسخ داد، خلاف این دو اصل قانون اساسی است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: براساس اصل 53 قانون اساسی کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت در حدود اعتبارات مصوب انجام می‌شود.

اخطار طباطبایی نائینی به رأی گذاشته شد اما نمایندگان این اخطار را وارد ندانستند و به آن رأی مثبت ندادند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایثارگران، دکتر علی لاریجانی، قانون اساسی، هزینه های درمانی