کمبود اعتبار مشکل اساسی گردشگری لرستان

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم پیگیری های مکرر برای رسیدگی به بحث گردشگری در استان لرستان مسؤلان مشکل کمبود اعتبار را مطرح می کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عباس قائید رحمت در گفت و گو با خانه ملت ضمن اشاره به اینکه لرستان به عنوان پایتخت گردشگری طبیعی ایران ثبت شده است، گفت: از دورود به عنوان پایتخت طبیعت ایران یاد شده و واقعا هم لقب درستی است که به این شهر داده شده و استان لرستان هم به عنوان پایتخت گردشگری طبیعی در کشور ثبت شده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این می‌تواند فرصت خوبی را برای گردشگران فراهم کند.

وی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری استان لرستان گفت: ما مراکز زیبایی مثل دریاچه گهر، آبشار بیشه پوران، آبشار آب گرم، سایر آبشارهایی که در استان وجود دارد، تونل برفی در ازنا (که یکی از شاهکارهای خلقت است و چهار فصل سال دارای برف است)، منطقه گردشگری دره تخت در ازنا و دره میگا در دورود، جاذبه های اشترانکوه در دورود و ازنا، منطقه گردشگری دربند در ازنا را داریم.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات بخش گردشگری استان لرستان ادامه داد: متأسفانه تاکنون اقدامات خیلی جدی و مؤثر برای حل مشکل زیرساخت‌ها - یعنی هتل‌هایی که باید تکمیل شود - اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: افرادی هم که در حال احداث هتل هستند به مشکلاتی از جمله مشکل با بانک‌ها برخورد کرده و نیمه کاره باقی می‌گذارند.

نماینده مردم دورود و ازنا ادامه داد: کارهایی هم در مراکز گردشگری باید صورت بگیرد که این کارها آن طور که شایسته این منطقه است صورت نگرفته است.

قائید رحمت به جاذبه‌های دیگر گردشگری لرستان اشاره کرد و ادامه داد: استان لرستان هم برخوردار از جاذبه‌های گردشگری طبیعی و هم جاذبه‌های گردشگری تاریخی است.

وی تصریح کرد: در مجموعه استان لرستان چند هزار آثار از جمله پل ها، غارها، مراکز آثار باستانی و همچنین مراکز زیارتی و سیاحتی متعدد به ثبت رسیده است که همه اینها به لحاظ تاریخی می‌توانند جذب گردشگر را فراهم کنند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ولی متأسفانه در حد شایستگی مردم، استعدادها و مزیت های منطقه اقدام نشده است.

ابن نماینده مردم در مجلس نهم افزود: علی رغم پیگیری‌های انجام شده در طول 2 سال گذشته و جلسه هایی که با مسؤلان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری داشته ایم و قول هایی که به ما داده اند، متأسفانه هم در دولت گذشته و هم در ابتدای این دولت مسؤلان مشکل اعتبارات را مطرح می‌کنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: در طول سال‌های گذشته هم در بخش صنعت، هم در بخش کشاورزی، هم در بخش گردشگری و در همه بخش‌ها متأسفانه توجه خوبی به این استان نشده و ما عقب افتادگی تاریخی از نظر رشد و توسعه اقتصادی و عمرانی داریم.

عباس قائید رحمت ادامه داد: تقاضای من از رئیس جمهور محترم و مسؤلان این است که تلاش کنند بخشی از این عقب افتادگی را جبران شود.

وی افزود: انتظار نمی‌رود که مسؤلان در توزیع اعتبارات بخواهند ما را در مقایسه با بقیه استان‌ها نگاه کنند و نسبت‌ها و شاخص‌های جمعیتی و بحث‌های دیگر را مطرح کنند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مسؤلان می‌خواهند محرومیت زدایی اتفاق افتد و وضعیتی که در آن هستیم و مسأله مهاجرت - که در حال حاضر سالانه تعداد قابل توجهی از مردم استان از آن خارج شده و حاشیه نشین شهرهای بزرگ‌تر می‌شوند – سامان پیدا کند باید سرمایه گذاری‌هایی ویژه‌ای انجام دهند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، لرستان، پایتخت گردشگری، کمبود اعتبار