تحقیق و تفحص از سازمان چای 2 ماه دیگر نهایی می شود

عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان چای، گفت: تحقیق و تفحص از این سازمان تا 2 ماه دیگر مشخص خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عباس پاپی‌زاده بالنگان، نماینده خوزستان و دزفول در مجلس در گفت و گو با یاشگاه خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از سازمان چای، اظهار داشت: تا 2 ماه دیگر نتیجه نهایی تحقیق و تفحص از این سازمان مشخص خواهد شد.

پیش از این نیز ،"عباس پاپی‌زاده بالنگان" نماینده خوزستان و دزفول در مجلس، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، پیرامون روند تحقیق و تفحص از سازمان چای، گفته بود: اعضای هیئت تحقیق و تفحص از این سازمان در حال جمع بندی گزارش مربوطه هستند، تحقیق و تفحص یک ماه دیگر به صورت قانونی فرصت بررسی دارد.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به امکان تمدیدشدن زمان بررسی، خاطرنشان کرده بود: اگر بتوانیم در این زمان باقی‌مانده آن را جمع بندی و نهایی کنیم به صحن علنی ارائه می‌شود، اما اگر بررسی‌ها کامل نشود زمان آن را 6 ماه دیگر تمدید خواهیم کرد.

گفتنی است، همچنین، "ایرج ندیمی"، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل نیز در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، درباره تحقیق و تفحص از سازمان چای، اظهار داشت: با وجود مشخص شدن اعضای تحقیق و تفحص هنوز اقدام خاصی در این باره صورت نگرفته است.

وی افزود: در اولین اقدام از مبادی ذی‌ربط استعلام‌های مورد نیاز صورت گرفته که پاسخ هیچ یک به صورت مشخص به هیئت ارائه نشده است.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای، تصریح کرد: بدهی کارخانه‌های تولید کننده چای خشک به بانک‌ها و کشاورزان، عملکرد ضعیف این کارخانه‌ها در توزیع‌ چای خشک به تمام نقاط کشور، تولید و فروش چای ایرانی، خرید تضمینی چای از کشاورزان و فرمول قیمت‌گذاری چای،ارائه حواله‌های بی‌رویه واردات چای خارجی به فعالان عرصه چای و همچنین کاهش سطح زیر کشت چای به میزان 7000 تا 8000 هکتار از محورهای تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، چای