طرح تحول نظام سلامت در راستای تحقق فرمایشات رهبری است

نایب رئیس مجلس، با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح تحول سلامت از سوی دولت یازدهم، گفت: وزارت بهداشت و درمان اجرای طرح تحول سلامت را به خوبی آغاز کرده و امید است بتواند هر روز در کاهش هزینه های درمان مردم موفق تر عمل کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدرضا باهنر در گفت وگو با خانه ملت،‌ افزود: مسئله سلامت دغدغه همیشگی نمایندگان ملت بوده و اقدام وزارت بهداشت در اجرای طرح تحول سلامت در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کاهش رنج و سختی بیماران است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیمار نباید در کشورعلاوه بر درد بیماری از بی‌پولی نیز رنج ببرد تصریح کرد: امیدواریم زمانی برسد که درمان در کشور هزینه ای را برای بیمار و اطرافیان آن نداشته باشد و بیمه های سلامت و تکمیلی بتوانند پاسخگوی این مسئله باشند.

وی، با تاکید بر اینکه سلامتی کالای غیرقابل جایگزین است به خبرنگار خانه ملت‌ گفت: به همین علت مردم اگر دچار بیماری شوند و در فشار قرار بگیرند هر نوع هزینه ای را انجام می دهند و همه بخش های زندگی شان تعطیل می‌شود تا بتواند سلامت خود و خانواده شان را تامین کند بنابراین این موضوع یکی از وظایف اولیه حاکمیت است تا مردم این دغدغه را نداشته باشند.

محمد رضا باهنر ادامه داد: خوشبختانه دولت یازدهم به ویژه وزارت بهداشت و درمان در زمینه طرح تحول سلامت به خوبی کار را آغاز کرده و مجلس نیز کمک های جدی را برای اجرای این طرح به وزارتخانه بهداشت انجام داده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امیدواریم اجرای طرح تحول سلامت به سرعت دنبال شود و روز به روز سهم بیمار از پرداخت هزینه ها به این ترتیب کاهش یابد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، فرمایشات رهبری، نظام سلامت