مسئولین با رفتار و گفتار مناسب الگوسازی کنند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره برخی از رفتارهای نابهنجار در قبال بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان و داور بازی ایران و دیگر کشورها در شبکه های اجتماعی، بر لزوم رفتار و گفتار مناسب مسئولان و الگوسازی از این طریق تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سیدعلی طاهری در گفت و گو با ایسنا  عنوان کرد: این که می‌گویند الناس علی دین ملوکهم جمله معروفی است و مردم طبیعتاً بر اساس رفتار بزرگانشان رفتار می‌کنند. این طبیعتاً برای اصلاح یک ناهنجاری در جامعه رفتار بزرگان جامعه می‌تواند مؤثر باشد.

او ادامه داد: البته نباید این مسئله را به همه مردم تعمیم داد. از بین 70 میلیون، چند نفر پیدا می‌شوند که ممکن است رفتار آن‌ها، رفتار پسندیده‌ای نباشد. نباید این رفتار را به حساب همه ملت ایران بگذاریم. دفعه‌ی قبل که این اتفاق افتاد، مسئولین وزارت تدبیری داشتند که تدبیر مناسبی بود. به نظر می‌رسد باید به طور رسمی موضع مسئولان نسبت به کشور مربوطه اعلام شود تا رفتار برخی افراد ناهنجار به پای نظام و همه مردم گذاشته نشود.

این نماینده مجلس درباره تأثیر گفتار و رفتار اخلاقی مسئولین بر سطح جامعه تأکید کرد: مهم‌تر از صحبت، عمل است. مسئولین باید در رفتارشان به گونه‌ای عمل کنند که نتیجه‌اش این باشد که مردم هم در رفتار نسبت به یکدیگر و مردم دنیا خودش را نشان دهد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: اگر فقط به حرف بسنده شود نتیجه‌ای نمی‌گیریم. گاهی اوقات خیلی حرف‌های خوبی زده می‌شود ولی عمل طور دیگری است و رفتارهای خلاف آن حرف‌هاست. تأکید دین ماست که اگر کاری را انجام نمی‌دهید چرا حرفش را می‌زنید؟ حرف زدن تنها و عمل خلاف آن تأثیر منفی دارد. کسانی که در جامعه مسئولیت دارند باید نسبت به رفتارشان دقت کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، الگوسازی، رفتار و گفتار، شبکه های اجتماعی