خرید تضمینی چای بدون پرداخت پول

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه تنها 10 درصد از 100 میلیاردتومان وعده داده شده دولت به چایکاران پرداخت شده ،گفت:هنوز بهای خرید تضمینی برگ سبز چای به کشاورزان پرداخت نشده اما در صورت دریافت اعتبار از دولت، حق چایکاران به صورت روزانه به آنها پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدحسین قربانی در گفت وگو با خانه ملت با انتقاد از محقق نشدن وعده دولت در پرداخت اعتبارات برای خرید تضینی برگ سبز چای، گفت: علی رغم ابلاغیه صادر شده و تعهد دولت به اختصاص 160میلیارد تومان برای خرید برگ سبز چای و به زراعی باغات چای تا به امروز دولت به تعهدات خود عمل نکرده و تنها 10 درصد این اعتبارات پرداخت شده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بارقه امید بوجود آمده در کشاورزان و چایکاران با بدقولی های دولت روبه سردی می رود، افزود: امسال با توجه به وعده های دولت و پیگیری های انجام شده از سوی نمایندگان کشاورزان و چایکاران با هزارویک امید به باغات چای برگشتند تا کارتولید را ادامه دهند.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با بیان اینکه از 100 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده برای خرید برگ سبز چای در بودجه امسال بود تنها ده درصد آن یعنی 30 میلیارد تومان از سوی خزانه پرداخت شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: امیدواریم ابلاغیه دولت هر چه سریعتر از سوی خزانه اجرایی و اعتبار تعیین شده به کشاورزان پرداخت و مشکلات چایکاران برطرف شود .

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: محقق نشدن وعده ها و تعهدات دولت باعث سلب اعتماد چایکاران به دولت می شود که این بی اعتمادی دوباره بازگرداندن کشاورزان به باغات چای و گردش چرخه تولید را بسیار مشکل می کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، خرید تضمینی، چای، کشاورزان