افزایش وام خودرو تورم زاست

عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس با انتقاد از افزایش وام خودرو گفت: رشد دو برابری وام خودرو به بالا بردن نرخ تورم در جامعه منجر و نتیجه آن به زیان مشتریان است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، مجید منصوری بیدکانی در گفت و گو با خانه ملت درباره تاثیرات افزایش وام خودرو گفت: با وجودی که میزان فعلی وام خرید خودرو پاسخگوی قیمت های بالای خودرو نیست اما افزایش این وام به صلاح نیست و تنها به بالا بردن نرخ تورم در جامعه منجر می شود .

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پذیرفت که تضمینی وجود ندارد کسانی که وام خودرو دریافت می کنند، لزوما از آن برای خریداری خودرو استفاده کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: تجربه نشان داده که بانک ها در ارائه وام خودرو عملکرد مطلوبی نداشته اند بنابراین باید راهکارهای جدیدی طراحی کرد که افزایش وام خودرو به تخلف بانک ها منجر نشود.

وی ادامه داد: قیمت بالای خودرو باعث شده که خودرو از سبد کالای خانوارها با درآمد متوسط حذف شود بنابراین باید مکانیزمی طراحی کرد که خرید خودرو تسهیل شود.

منصوری بیدکانی تصریح کرد: خودورسازان باید برای تامین مالی و نقدینگی خود قراردادهای طراحی کنند و از مشتریان قبل از تحویل خودرو به بطور ماهانه چندین قسط دریافت سپس باقیمانده قیمت را در هنگام تحویل خودرو بصورت ارائه وام با کارمزد مناسب دریافت کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس یادآور شد: بانک ها باید واسطه ای بین مردم و بخش تولید باشند، بنابراین بانک ها به جای اینکه وام به مشتریان بدهند، وام را در اختیار خودروسازان قرار دهند تا به رونق تولید و اشتغال زایی کمک کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تورم زا، وام خودرو