روستائیان و عشایر با پرداخت مابه التفاوت بیمه بازنشسته می شوند

روستائیان و عشایری که کمتر از نه سال حق بیمه پرداخت کرده اند می توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه سنوات سهم خود و سهم دولت به صورت یکجا و با قیمت روز بازنشسته شوند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند با تبصره 1 ماده واحده طرح مذکور موافقت کردند.

در جریان بررسی تبصره 1 رجایی پیشنهاد الحاق عبارت "سهم خود و سهم دولت " را به تبصره 1 ارائه کرد که در نهایت نمایندگان با 157 رای موافق، 22 رای مخالف و 12 رای ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس موافقت کردند.

متن تبصره 1 ماده واحده به شرح زیر است:در صورتی که افراد مذکور کمتر از نه سال حق بیمه پرداخت کرده باشند می‌توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه سنوات به صورت یکجا و با قیمت روز بازنشسته شوند.

کاتب نماینده مردم گرمسار در مخالفت با پیشنهاد مطرح شده گفت: مقرر شده بود که براساس طرح مذکور از بار مالی که برای پرداخت بیمه توسط کشاورزان پرداخت می‌شود کاسته شود این درحالی است که براساس پیشنهاد مذکور روستائیان و عشایر باید هم سهم خود را بپردازند و هم سهم دولت را .

مهرداد بائوج لاهوتی در موافقت با پیشنهاد مذکور گفت: پیشنهاد الحاق عبارت "سهم خود و سهم دولت " را به تبصره 1 بار مالی به دولت تحمیل نخواهد کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیمه، روستائیان، عشایر، ما به التفاوت