تصویب کلیات لایحه الحاق هرمز به منطقه آزاد قشم مغایر با برنامه پنجم است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تصویب کلیات لایحه الحاق هرمز به منطقه آزاد قشم مغایر با برنامه پنجم است زیرا براساس بند و ماده 112 قانون برنامه پنجم ستاد کل نیروهای مسلح در این رابطه باید نظر بدهند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 18 تیر) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با اشاره به رای مثبت نمایندگان مجلس به کلیات لایحه الحاق منطقه هرمز به منطقه آزاد قشم ،گفت: این مصوبه مقایر با بند و ماده 112 قانون برنامه پنجم بوده ودر زمان رای گیری به دو سوم آرا نیازمند است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس این ماده محدوده آبی مناطق آزاد ، تجاری و صنعتی با رعایت ملاحظات امنیتی و دفاعی که به تائید ستاد کل نیروهای مسلح می‌رسد به فاصله 800 متر از قلمرو خاکی مناطق آزاد تعیین می شود؛از طرفی دیگر مرکز پژوهش های مجلس محدوده مناطق آزاد را 18 کیلومتر اعلام کرده است.

محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: براساس بند و ماده 112 قانون برنامه پنجم ستاد کل نیروهای مسلح در این رابطه باید نظر بدهند از این رو نامه ای از این ستاد به دست ما رسید که در نهایت مقرر شد که این لایحه به صورت دو شوری در کمیسیون مربوطه با در نظر گرفتن نظر ستاد کل نیروهای مسلح بررسی شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، الحاق هرمز، برنامه پنجم، منطقه آزاد قشم