هزینه های نگهداری فرزند را امری فرعی ندانیم

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه افزایش جمعیت با همایش و پوستر ممکن نیست، گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت کارهای فرهنگی قوی را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قوانین در راستای افزایش جمعیت بسیار مهم است و در بر خی موارد شاهد قوانینی هستیم که نیازمند بازبینی هستند.

وی گفت: با همایش و پوستر نمی توان به افزایش جمعیت فکر کرد و این موضوع باید به شکل کارشناسی مورد توجه مسئولین امر باشد.

وی به نقش رسانه ها در تبلیغ و تشریح افزایش جمعیت اشاره کرد و گفت: رسانه ها و مردم باید مواردی را که مانع تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت است به گوش نمایندگان مجلس برسانند.

سعیدی گفت: توجه به اشتغال از مهمترین مواردی است که باعث ازدواج و در پی آن فرزندآوری خواهد شد و متاسفانه در این خصوص در کشور ما مشکلات فراوانی وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر سن ازدواج در کشور ما بالا رفته و دوران نامزدی نیز گاهی سال های متمادی طول می کشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو اظهار کرد: ما برخی موضوعات را فرعی حساب می کنیم اما اینگونه نیست، برای مثال هزینه های پوشاک، خوراک و درمان فرزندان هزینه های بالایی است که به این موارد توجه نمی شود و خانواده ها با در نظر گرفتن این مسائل به یک و یا دو فرزند بسنده می کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش جمعیت، فرزند