لزوم اختصاص بخشی از یارانه سلامت به مصرف لبنیات

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بر اختصاص بخشی از یارانه سلامت به مصرف لبنیات تأکید کرد و گفت: مصرف لبنیات خود به سلامت کشور کمک می­کند و اختصاص یارانه سلامت به لبنیات در واقع کمک به سلامت کشور است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، غلامرضا نوری قزلجه در گفت­ وگو با خانه ملت اختصاص یارانه سلامت به مصرف لبنیات در کشور را لازم دانست و توضیح داد: میانگین مصرف لبنیات در ایران پایین­تر از میانگینی مصرف لبنیات در جهان است به همین منظور لزوم کمک به مصرف لبنیات در کشور بیش از پیش خودنمایی می­کند.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهایی که به لحاظ سلامت در رتبه­های بالای جهانی قرار دارند به میزان کافی از پروتئین­ها و مواد لبنی استفاده می­کنند. بنابراین هر چه مصرف این دو مؤلفه در هر کشور افزایش پیدا کند سلامت آن جامعه هم تضمین می­شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصرف لبنیات برای کودکان و زنان ضرورتی دو چندان پیدا می­کند چراکه این اقشار در زمره اقشارآسیب­پذیر جامعه قرار می­گیرند و همین موضوع است که لزوم اختصاص یارانه برای مصرف لبنیات را ضروری جلوه می دهد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: میزان رقم قابل اختصاص به مصرف لبنیات باید رقم چشمگیری باشد ومسئولان به ارقام پیش پا افتاده بسنده نکنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، لبنیات، یارانه سلامت