بررسی تاثیر پارازیت ها بر سلامت افراد در فراکسیون محیط زیست مجلس

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ از بررسی موضوع پارازیت ها در فراکسیون متبوعش پس از تعطیلات دو هفته ای مجلس خبر داد و گفت: با توجه به مضر بودن پارازیت ها بر سلامت انسان بررسی این موضوع در اولویت کار فراکسیون قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدرضا تابش در گفت وگو با خانه ملت٬ با یادآوری تاثیرگذاری پارازیت بر پیش‌بینی نکردن طوفان تهران٬ گفت: علاوه بر مضر بودن پارازیت‌ها در سلامت انسان‌ ادامه بی‌توجهی به وجود آن‌ها به بروز حوادثی چون طوفان تهران و به موقع پیش بینی نشدن آن نیز می‌انجامد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه بررسی موضوع پارازیت‌ها در حال حاضر در هیات وزیران در حال انجام است٬ گفت: طبق بررسی‌های انجام شده ‌در مضر بودن نویزها و پارازیت‌ها بر سلامت انسان شکی نیست که در حال حاضر نیز کمیته‌ای در وزارت ارتباطات برای تحقیق و بحث کارشناسانه در این خصوص تشکیل شده است.

وی همچنین از بررسی موضوع پارازیت‌ها در فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: این موضوع با هدف جلوگیری از به خطر افتادن سلامت مردم در اسرع وقت با حضور مسئولان مربوطه بررسی خواهد شد.

تابش گفت: بررسی موضوع نویز و پارازیت‌ها در فراکسیون محیط زیست مجلس پس از پایان دو هفته تعطیلی مجلس صورت خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬‌ با بیان اینکه تنها علت پیش بینی نشدن طوفان تهران نویز نبوده است٬ افزود: به روز نبودن تجهیزات و امکانات سازمان هواشناسی عامل مهمی در ایجاد مشکلات و حوادثی چون طوفان تهران بوده است.

گفتنی است؛ بنابر اعلام مسئولان سازمان هواشناسی و بررسی تصاویر رادار هواشناسی تهران، مشخص شد که در سالهای اخیر، میدان دید رادار تهران و برخی دیگر از شهرها به دلیل نویزهای الکترومغناطیسی (آلودگی صوتی یا سیگنالی) ناشی از منابع مختلف، بسیار محدود شده و اغلب موارد تصاویر تولیدشده توسط رادارهای هواشناسی با نویز همراه است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تهران، سلامت، طوفان، فراکسیون محیط زیست