لزوم افزایش همکاری های دوجانبه با کشورها برای توسعه گردشگری

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری با تأکید بر فرهنگ سازی و تبلیغات در زمینه گسترش صنعت گردشگری، گفت: طبیعتا کشورهایی که تورهای مسافرتی به ایران می آورند انتظار دارند از سمت ایران نیز این همکاری وجود داشته باشد و تورهای گردشگری به خارج از کشور برده شود از این رو لازم است یک فعالیت دو سویه انجام شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، ایرج ندیمی در گفت و گو با خانه ملت، درباره چگونگی جذب توریست در شرایطی که کشورهای منطقه به علت ناامنی این امکان را ندارند، اظهار کرد: باید توجه کرد که صرفا در زمانی که کشورهای همسایه در ناامنی به سر می برند نباید به فکر توسعه گردشگری افتاد بلکه در تمامی حالات باید به صنعت گردشگری به عنوان یک قطب تأمین کننده اقتصاد کشور نگریسته شود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر فرهنگ سازی و تبلیغات در زمینه گسترش صنعت گردشگری، گفت: طبیعتا کشورهایی که تورهای مسافرتی به ایران می آورند انتظار دارند از سمت ایران نیز این همکاری وجود داشته باشد و تورهای گردشگری به خارج از کشور برده شود از این رو لازم است یک فعالیت دو سویه انجام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه گردشگری یک امر اقتصادی به شمار می رود، یادآورشد: برای توسعه این فعالیت اقتصادی نیازمند گروه های فعال و وجود کارآفرینان متبحر در حوزه گردشگری هستیم اما از عملکردها به نظر می رسد در حال حاضر این توانایی ها در بین گروه های متخصص گردشگری وجود ندارد.

ندیمی همچنین با بیان اینکه تمایل ایرانیان به سفرهای فردی بیشتر از سفرهای گروهی (تورگردی) است، گفت: متأسفانه مردم کشور به سفرهای گروهی تمایل چندانی ندارند از این رو نیاز به فرهنگ سازی دراین زمینه داریم برای مثال نیاز است از زمان کودکی و دبستان افراد را به وسیله اردوهای تفریحی به امر مسافرت گروهی متمایل کنیم تا بتوانیم در جهت حفظ رویکرد دو سویه جذب و فرستادن توریست به کشورهای خارجی گام برداریم.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگی در پایان تصریح کرد: در مجموع باید قوانین گردشگری، ایجاد امنیت، فعالیت های اقتصادی و فرهنگی و همچنین مشارکت بین المللی جهت جذب توریست را سرلوحه قرار دهیم تا بتوانیم در حوزه صنعت گردشگری پیشرفت داشته باشیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، توریست، توسعه گردشگری، همکاری دوجانبه