افزایش سرمایه صرافی ها تضمینی برای جلوگیری از تخلفات است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اقدام بانک مرکزی برای افزایش سرمایه صرافی ها را در راستای ضابطه مند کردن عملکرد آنها دانست و گفت: برخی صرافی های متخلف در آشفته بازار سال های گذشته اقدام به خروج ارز از کشور کردند و تعیین سرمایه اولیه می تواند تضمینی برای پیشگیری از تخلفات است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خانه ملت، گفت: یکی از دلایل بانک مرکزی برای تعیین قید و بندهای سفت و سخت، جلوگیری از رشد قارچگونه صرافی ها به منظور ساماندهی بازار غیر متشکل پولی است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، تعیین سرمایه اولیه را تضمینی برای پیشگیری از تخلفات دانست وافزود: برخی از صرافی‌های متخلف در آشفته بازار سال‌های گذشته اقدام به خروج ارز از کشور کردند و تعیین سرمایه اولیه می تواند تضمینی برای پیشگیری از تخلفات باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: البته این ادعا که ما به صرافی نیازی نداریم اشتباه است، اما رشد قارچگونه صرافی ها و ایجاد مشاغل اینچنینی چندان نتیجه بخش نیست و انتظار می رود که سرمایه ها به جای حضور در بازارهای دلالی به سمت تولید حرکت کنند، چراکه بسیاری از صرافی ها وابسته به بانک ها و موسسات مالی و اعتباری هستند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس افزود: اکنون شرایط به نحوی است که بانک ها به دنبال درآمد بیشتر هستند، از این رو منابع خود را در شرکت های زیرمجموعه یا بازارهای دلالی نظیر مسکن و ارز سرمایه گذاری می کنند، صرافی ها نیز در همین راستا حرکت کرده و به همین دلیل هم ساماندهی آنها یک ضرورت به شمار می رود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تخلفات، سرمایه، صرافی ها