کاهش نرخ سود بانکی روی کاغذ

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عدم اجرای کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی، گفت: نرخ سود بانکی تنها در مصاحبه های مسئولان و روی کاغذ کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، ناصر عاشوری قلعه رودخانی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره اجرایی نشدن نرخ سود 22 درصد تسهیلات بانکی از سوی برخی بانک ها، گفت: باید پذیرفت بانک ها در عمل، نرخ سود تسهیلات اعطایی را کاهش نداده اند که البته این یک تخلف آشکار محسوب می شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نرخ سود تسهیلات بانکی تنها در مصاحبه های مسئولان و روی کاغذ کاهش یافته است بنابراین باید بانک مرکزی به این تخلف آشکار بانک ها پایان دهد.

عاشوری قلعه رودخانی گفت: یکی از مطالبات مردمی کنترل نرخ سود های بانکی است که باید مسئولان این مهم را در عمل اجرایی کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن نیز افزود:هزینه بالای تامین وام مسکن به اقتصاد خانوارها فشار می آورد بنابراین باید بانک مسکن راهکاری برای کاهش قیمت اوراق وام خرید و ساخت خانه اتخاذ کند.

وی تصریح کرد: حضور دلالان در بازار وام مسکن باعث شده است که هزینه تامین وام بالا برود بنابراین بانک مسکن باید این مشکل را حل کند.

عاشوری قلعه رودخانی درباره خروج از رکود اقتصادی افزود: در وضعیت رکودی موجود باید بانک مرکزی تدابیری اتخاذ کند که نقدینگی ها بصورت متعادل به بازارهای مختلف هدایت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآورشد:تیم اقتصادی دولت باید بامدیریت صحیح کشور را از حالت رکود تورمی خارج کند و اجازه رونق دوباره بازارهای دلالی مسکن، زمین و ارز را ندهد.

برچسب ها

بانک، سود بانکی