انتقاد از رشد ویلاسازی در جنگل ها

نماینده مردم ساری در مجلس٬ با انتقاد از رشد بی رویه ساخت وساز ویلا در جنگل ها و تغییر کاربری زمین های زراعی٬ گفت: رئیس سازمان جنگل ها و مسئولانی از وزارت جهاد کشاورزی فردا با حضور در استان مازندران پاسخگوی این موضوع خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سیدرمضان شجاعی‌کیاسری در گفت وگو با خانه ملت٬ با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در جنگل‌های شمال کشور و تغییر کاربری اراضی کشاورزی٬ گفت: با وجود آنکه جنگل‌ها جزو اموال بیت‌المال محسوب می‌شود اما متاسفانه شاهد ساخت و سازهای غیرقانونی در اعماق جنگل به ویژه در شمال کشور هستیم که منجر به نابودی منابع طبیعی شده است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: در راستای مقابله با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و جنگل‌های شمال کشور مقرر شده فردا پنج‌شنبه (6 شهریور) جلسه‌ای با رئیس سازمان جنگل‌ها و همچنین مسئولانی از وزارت جهاد کشاورزی در استان مازندران برگزار شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر ضرورت برخورد با تغییر کاربری زمین های کشاورزی و جنگل ها در شمال کشور٬ گفت: بی‌توجهی به این مهم پیامدهای نامطلوبی را به همراه داشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه مسئولان سازمان جنگل‌ها٬ مراتع و آبخیزداری کشور باید پاسخ‌گوی چرایی قطع درختان جنگل ها و رشد ویلاسازی در آن باشند٬ گفت: پیگیری‌ها برای توقف عملیات ساخت و ساز در جنگل ها با دعوت از مسئولان مربوطه ادامه خواهد داشت.

برچسب ها

اخبار برگزیده، جنگل های شمال، ساخت و سازهای غیرمجاز، ویلاسازی