استان گیلان رتبه بیستم صنعت کشوری را داراست

نماینده مردم رشت درمجلس، گفت: در اوایل انقلاب استان گیلان در بسیاری از صنایع چون صنعت نساجی و فولاد رتبه های اول کشوری را به خود اختصاص داده بود اما متأسفانه در مقطعی از زمان به رتبه بیستم کشوری تنزل پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، حسن تأمینی در گفت و گو با خانه ملت، درخصوص مشکلات بخش صنعت استان گیلان به ویژه شهرستان رشت،گفت: دراوایل انقلاب شکوهمند اسلامی استان گیلان در بخش صنعت از جمله صنایع نساجی و صنایع فولاد رتبه دوم و سوم کشوری را به خود اختصاص داده بود.

گیلان زمانی رتبه دوم صنعت کشوری را دارا بود

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: در سی وشش سال گذشته استان گیلان در بسیاری از صنایعی که درکشور تعریف شده رتبه های اول را به خود اختصاص داده بود اما متأسفانه در مقطعی از زمان به رتبه بیستم کشوری تنزل پیدا کرد.

بی انصافی مسئولان درحق صنایع استان گیلان


این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: درحال حاضر صنعت استان تا حدی رونق پیدا کرده اما تا به امروز در حق استان گیلان به هیچ عنوان عدالت رعایت نشده است.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:متأسفانه زمانی که دلارهای 7 تومانی به منظور توسعه صنعت استان ها وارد بازار شده بود مسئولان دولتی اظهار کردند که استان گیلان قطب کشاورزی است و نیازی به توسعه صنعت در این استان وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: پس از چند سال همین مسئولان اعلام کردند که استان گیلان قطب گردشگری است اما تا به امروز نه بخش کشاورزی و نه بخش گردشگری به منظور توسعه این استان و کاهش نرخ بیکاری جوانان احیا شده است.

تغییر کاربری اراضی کشاورزی گیلان در جهت عدم حمایت همه جانبه دولت


نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:وقتی مسئولان ذی ربط با افزایش نرخ بیکاری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی در جهت عدم حمایت همه جانبه دولت مواجه شدند،اظهار کردند که در استان گیلان می توان بخش صنعت هم توسعه داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت:متأسفانه زمانی مسئولان اظهار به قطب صنعتی بودن استان گیلان کردند که دیگر خبری از دلارهای 7 تومانی در بازار به منظور ایجاد صنعت درگیلان نبود.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:متأسفانه در حال حاضر استان گیلان در بخش صنعت رتبه بیستم کشوری را به خود اختصاص داده و تا به امروز صنعت قابل توجهی دراین استان احیا نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی،گفت:امیدواریم هر چه سریعتر ازسوی وزارت صنعت،معدن و تجارت و سایر مسئولان ذی ربط درخصوص توسعه صنایع جانبی استان گیلان اقدامات قابل توجهی صورت گیرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، استان گیلان، صنعت، صنعت نساجی، فولاد