عدالت اجتماعی ارمغان بزرگ طرح تحول نظام سلامت است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول نظام سلامت گام بلندی برای رفع دغدغه اقشار آسیب پذیر جامعه برداشت و در واقع عدالت اجتماعی ارمغان بزرگ اجرای این طرح است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عابد فتاحی در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت مهر باطلی بر پدیده تبعیض و بی عدالتی بود و با اجرای این طرح بخش بزرگی از طبقه ضعیف جامعه جانی دوباره گرفت و از سرگردانی در بیمارستان ها نجات یافت.

وی ادامه داد: تقبل 70 درصدی هزینه های درمان از سوی بیمارستان ها کمک بزرگی به بیماران کرده است.

فتاحی اظهار داشت: بیماران صعب العلاج، سرطانی، هموفیلی و سایر بیماری هایی را که تهیه دارو و درمان آنها با مشکلات مضاعفی همراه است، در طرح تحول نظام سلامت در اولویت قرار دارند و دیگر مسیر پر پیچ و خم گذشته را طی نخواهند کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای طرح تحول سلامت در کشور را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: با آغاز اجرای این طرح و اطلاع رسانی دقیق و تلاش مجموعه وزارت بهداشت و درمان، مردم آثار و برکات آن را در زمان مراجعه به بیمارستان ها مشاهده می کنند.

وی با بیان این که با همکاری و تعامل دولت و مجلس دغدغه ای برای تامین منابع مالی تداوم طرح تحول نظام سلامت وجود ندارد، افزود: این طرح موفق به رفع دغدغه مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر در مراجعه به بیمارستان ها شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به رضایت مندی بالای مردم از این طرح گفت: این رضایت مندی بدون شک نمایندگان مجلس را ملزم می کند در تامین اعتبار برای ادامه روند طرح تحول سلامت با علاقه مندی تمام دولت را یاری کنند.
طرح تحول نظام سلامت از پانزدهم اردیبهشت ماه امسال در بیمارستان های سراسر کشور آغاز شده است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، طرح تحول نظام سلامت، عدالت اجتماعی