بررسی عملکرد یک ساله سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس٬ با یادآوری تلاش جمعی از نمایندگان برای بررسی عملکرد یکساله سازمان حفاظت محیط زیست در قالب تفحص از این سازمان٬گفت: پس از تعطیلات 3 هفته ای مجلس گزارش این تفحص تقدیم هیات رئیسه مجلس خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، ارسلان فتحی‌پور در گفت وگو با خانه ملت٬ با یادآوری تلاش جمعی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست٬ گفت: با توجه به ضعف عملکرد این سازمان در مدت یک ساله گذشته نمایندگان طرح تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را در دستور کار خود قرار دادند.

نماینده مردم کلیبر٬ هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی٬ در تشریح محورهای تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست٬ افزود: ضعف مدیریتی، بررسی چرایی بروز مشکلات زیست محیطی از جمله آتش سوزی‌های مکرر٬ ابهام در کیفیت بنزین و همچنین مشکلاتی که اکنون منابع طبیعی کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند از جمله محورهای تفحص از سازمان محیط زیست است.

وی با بیان اینکه تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست مدتی قبل از سوی نمایندگان مطرح شد، افزود: با توجه به ضعف عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست طی یک سال گذشته تلاش‌هایی در قالب تفحص از عملکرد این سازمان در دستور کار نمایندگان قرار گرفت که در همین رابطع مسئولان سازمان محیط زیست نیز گزارشی ارایه کردند.

فتحی‌پور با تاکید بر اینکه هم‌اکنون گزارش ارایه شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست در دست بررسی است، گفت: اکنون بررسی‌ها روی آن آغاز شده تا بعد از سه‌ هفته تعطیلات مجلس نتایج نهایی بررسی‌ها به هیات رئیسه ابلاغ شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی٬ با انتقاد از وضعیت کنونی محیط زیست کشور٬ یادآور شد: پس از تعطیلات 3 هفته‌ای مجلس گزارش بررسی‌های انجام شده در قالب تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست تقدیم هیات رئیسه مجلس خواهد شد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، سازمان حفاظت محیط زیست