استفاده از توانایی های خیرین به ارتقای وضعیت بهداشت در کشور کمک می کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اینکه وضعیت بودجه ای دولت در بخش سلامت به اندازه ای نیست که بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای بهداشتی کشور باشد٬ گفت: مشارکت خیرین سلامت و استفاده از پتانسیل های مردم می تواند وضعیت بهداشتی کشور را ارتقا دهد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، مسعود پزشکیان در گفت وگو با خانه ملت٬ با بیان اینکه وضعیت بودجه‌ای دولت در بخش سلامت به اندازه ای نیست که بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای بهداشتی کشور باشد٬ گفت: کمک مردم می‌تواند بسیاری از مشکلات و کمبودهای حوزه بهداشت و درمان را مرتفع کند.

نماینده مردم تبریز٬ آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی٬ افزود: استفاده از فکر٬ اندیشه، توانایی‌٬ ابتکارات و سرمایه کسانی که علاقمند کمک به کشور هستند می‌تواند در بهبود شرایط مثمرثمر باشد.

وی در مورد ساخت بیمارستان 426 تختخوابی کودکان تبریزو نقش بنیاد خیریه و تلاش مجمع خیرین سلامت کشور در ایجاد آن٬ گفت: ساخت بیمارستان کودکان تبریز کار بسیار ارزشمندی بوده که به کاهش آلام مردم در مواجه با بیماری‌ها منجر می‌شود.

پزشکیان با یادآوری خدمات ارایه شده از سوی خیرین٬ افزود: خیرین تاکنون در بسیاری از مناطق کشور با ساخت مدارس و بیمارستان مفید فایده واقع شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه ساخت مدرسه و تلاش برای احداث بیمارستان وقت و انرژی زیادی را می طلبد و نیازمند رفت و آمد در ادارات و نهادهای دولتی برای اخذ مجوز و دریافت موافقتنامه است٬ تصریح کرد: خیرین سلامت تاکنون با قبول زحمات بسیار مایه خیر و برکت برای شهرستان‌های مختلف در راستای رفع محرومیت‌ها بوده اند.

وی با یادآوری نقش تاثیرگذار خیرین سلامت در ارتقای وضعیت بهداشتی در کشور گفت: استفاده از انرژی و توان مردم می تواند کشور را نجات دهد، این درحالی است که وابسته کردن کشور به یک عده آدم که پشت میز نشسته اند و یا عده ای که فقط پشت تربیون‌ها بلدند حرف بزنند مشکل مملکت را حل نمی کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی٬ افزود: نجات کشور و رفع مشکلات بهداشت و درمان منوط به حضور همه مردم بدون در نظرگرفتن سلایق آنها است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهداشت، توانایی های خیرین