زیرساخت های استفاده از اینترنت پرسرعت در کشور ایجاد شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: زیرساخت های استفاده از اینترنت پر سرعت در کشور ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، ابوالقاسم خسروی سهل آبادی در گفت و گو با تسنیم با بیان اینکه جوان علاوه بر اعتماد امکانات نیز می‌خواهد اظهار کرد: برای رسیدن به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جوانان نیاز داریم. اما نمی‌شود به جوان امکانات نداد، جوانی که امکانات نداشته باشد همچون انسانی است که در یک بیابان بی‌آب و علف‌‌ رها شده باشد. طبیعی است که در چنین فضایی همه گونه خطر ممکن است سر راه آن جوان وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: به جای برخورد با علت‌ها نباید به دنبال معلول‌ها باشیم. وظیفه ما نمایندگان مجلس و مسئولین کشوری آن است که زمینه‌های لازم را برای رشد و تعالی جوانان فراهم کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص ارائه اینترنت پرسرعت به جوانان و بحث اخیر رئیس جمهوری در این باره عنوان کرد: فضای مجازی به هر حال یک واقعیت غیرقابل انکار است. امروزه فضایی به اسم فضای مجازی وجود دارد که پر از فرصت‌ها و تهدیدهای گوناگون است، ما می‌توانیم از فرصت‌های موجود در فضای مجازی برای اشاعه تفکرات دین مبین اسلام و ارائه ارزش‌ها و خوبی‌های این دین استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر استفاده از این فناوری نوین تاکید داشته‌اند و خواستار مسلط بودن در آن را برای استفاده از موقعیت‌های خوبی که می‌تواند در اندیشه اسلامی و انسانی وجود داشته باشد شده‌اند، از طرفی سخنان روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران در دفاع از اینترنت پرسرعت بسیار قابل احترام است و تصمیماتی که دولت در این خصوص می‌گیرد باید عملیاتی شود.

خسروی سهل آبادی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم از طریق اینترنت پرسرعت درهای دنیا را روی جوانان باز کنیم باید پیش از آن امکانات اولیه در این خصوص فراهم شود، تولیدات ما در عرصه فضای مجازی و دنیای سایبری تاکنون جوابگوی نیاز جوانان نبوده است. باید یک عزم ملی در این زمینه پدید آید. خواسته رهبری نظام هم از دولت قبل و هم از این دولت همواره آن بوده است که در زمینه استفاده‌های کاربردی‌تر از فضای مجازی اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: باز کردن فضای اینترنت و ارائه اینترنت پرسرعت بسیار هم خوب است اما باید با نگاه توانمندسازی بومی همراه شود.

وی خاطر نشان کرد: حضور در فضای آزاد اینترنتی همچون شنا کردن در یک اقیانوس وسیع است، طبیعتاً وقتی بخواهی در یک اقیانوس بزرگ شنا کنی باید این بستر فراهم شود که اگر خدای ناکرده غرق شدی، نیروهای کمکی در آن محل حضور داشته باشند. به عبارتی دیگر، باید شرایط را برای جوان به گونه‌ای فراهم کنیم که از فضای آزاد مجازی در جهت مثبت استفاده کند و دچار مشکل نشود. قطعاً اگر تدبیری در این خصوص اندیشیده نشود جوانان این مرزوبوم را با دست خودمان دچار آسیب‌های خطرناکی کرده‌ایم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اینترنت، پرسرعت