واردات میوه باید از حلقه انحصار چند نفر خارج شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با انتقاد انحصار واردات میوه در دستان عده ای خاص، گفت: حمایت از تولید کننده در کمترین حد ممکن است و سود باغداران به جیب دلالان می رود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خانه ملت با انتقاد از افزایش غیراصولی قیمت میوه و نابسامانی در بازار، گفت: تا زمانی که با متخلفان و دلالان برخورد جدی نشود بی سروسامانی ادامه دارد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مرجعی که باید این مسئله را پیگیری کند، دولت، قوه قضائیه و تعزیرات حکومتی است، افزود: مجلس در این رابطه می تواند در حد تذکر، هشدار و ارائه رهنمود اقدام کند و دستگاه های نظارتی باید حضور پررنگتری در ساماندهی بازار و برخورد با دلالان داشته باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی در مجلس تصریح کرد: دلالی در همه زمینه ها در جامعه فراوان است و در حالی که می دانیم تولید کننده در چه شرایط نامطلوبی قرار دارد، حمایت از تولید کننده درکمترین حد ممکن است.

شریعت نژاد گفت: در حال حاضر سود باغداران جیب دلالان می رود و تنها راهکار مقابله با این افراد ایجاد تشکل های تولیدی در بخش بازرگانی و تقویت و رشد این تشکل ها است.

وی با تاکید بر اینکه بازار و واردات را نباید در انحصار افراد خاصی قرارداد ،ادامه داد: دولت باید واردات برخی از محصولات مرتبط با این تشکلها را در اختیار آنها قرار دهد، به عنوان مثال اتحادیه برنج کاران مسئول واردات برنج باشد و در صورت نیاز این کار انجام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حمایت از تشکل های تولیدی توسط بخش بازرگانی در قالب آموزش و تامین امکانات و تسهیلات مورد نیاز باید به صورت جدی پیگیری شود تا بتوانند در شرایط مناسبتری تولیدات خود را عرضه کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، باغداران، دلالان، واردات میوه