خشکسالی هم نتوانست تولید عسل را کاهش دهد

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس ،گفت: تولید عسل با وجود خشکسالی ها در اردبیل ثابت ماند و اگر این عارضه بروز نمی کرد، اکنون شاهد رشد تولیدات بودیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، منصور حقیقت پور در گفت و گو با خانه ملت در رابطه با میزان واقعی تولید عسل در استان اردبیل گفت: طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی، تولید سالانه عسل در این استان حدود 6 هزار تن بوده که نسبت به سال گذشته بدون تغییر است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: ثابت نگه داشتن تولید عسل در حالی صورت گرفته که اکنون کشور دچار معضل کم آبی و خشکسالی بوده و پیش بینی ها نیز حکایت از احتمال کاهش تولید داشتند، اما با این حال بازهم شاهد ثبات در میزان تولیدات بودیم.

وی ادامه داد: بطور حتم اگر اکنون شاهد پدیده خشکسالی نبودیم، میزان تولیدات عسل مانند گذشته مدار صعودی را سیر می کرد، اما به هر حال حفظ ثبات هم در این وضعیت قابل تقدیر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: استان اردبیل سالانه یک چهارم عسل کشور را تولید کرده و با توسعه صنایع بسته بندی، علاوه بر بازارهای داخلی، به حضور در سایر بازارهای بین المللی نیز اقدام خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: معضل کنونی تولیدکنندگان عسل، ضعف در صنایع بسته بندی بوده که باید برای رفع ایرادات به آن پرداخته شود، همچنین صدور مجوز صادرات می تواند باعث حضور عسل ایران در بازارهای جهانی باشد که علاوه بر معرفی محصولات ملی، ارز آوری مناسبی نیز در پی خواهد داشت.

برچسب ها

اخبار برگزیده، خشکسالی، سازمان جهاد کشاورزی، عسل