لزوم حمایت صد در صدی از کارآفرینی در روستا ها

در دیدار با اهالی روستای یاتری سفلی نشستی با حضور فرماندار شهرستان آرادان و چند تن از مسئولین ادارات این شهرستان هر یک از مسئولین پاسخ های خود را درباره این سؤالات و برون رفت از آن ارائه دادند.سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با اهالی روستای یاتری سفلی نشستی با حضور فرماندار شهرستان آرادان و چند تن از مسئولین ادارات این شهرستان برگزار نمودیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، غلامرضا کاتب در گفت و گو با خانه ملت گفت:در این نشست ابتدا یکی از اعضای شورای روستا به بیان مشکلات روستا در حوزه‌های مختلف پرداخت.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: بهسازی خیابان‌ها و معابر روستا، کانال‌کشی نهرهای روستا، در اختیار دادن حمام روستا به دهیاری برای انجام فعالیتهای فرهنگی، احداث چاه جدید آب، تعمیر روشنایی معابر و برداشت غیر قانونی شن و ماسه از رودخانه، حضور بهورز در روستا از ۲ روز به ۴ روز، در اختیار دادن وسایل و امکانات ورزشی، اعزام روحانی به روستا، کمبود وسیله نقلیه عمومی برای انتقال مسافران به گرمسار و آرادان بخشی از مشکلات و خواسته‌های مردم روستا در این دیدار بود.

وی افزود: هر یک از مسئولین پاسخ‌های خود را درباره این سؤالات و برون رفت از آن ارائه دادند و رئیس آبفای روستایی در رابطه با فرسودگی لوله‌های آب روستا در سال ۹۰ اعلام کرد ۵/۹ کیلومتر شبکه انجام دادیم که ۳۰ انشعاب هم بازسازی شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی نقل کرد: رئیس اداره بنیاد مسکن بیان داشت روستا دارای ۳ خیابان اصلی می‌باشد کل معابر روستا بهسازی و آسفالت شده تنها ۱۵۰ متر مانده که زیرسازی و جدول‌کشی انجام شده و با توجه به بودجه تخصیص یافته از ماده ۱۸۰ انشاا.. آسفالت خواهد شد. در مورد برق روستا انشاءالله ترانس روستا تعویض خواهد شد و روشنایی معابر هم هرجایی که نیاز است تعویض خواهد شد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیار خدا را شاکریم که در محضر امام جمعه محترم و مسئولین گرامی در هفته کرامت و هفته‌ای که وابسته به حضرت ثامن الحجج است خدمت مردم منطقه رسیدیم.

وی افزود: بنابر فرمایش امام رضا (ع) انسان‌های مومن و شیعه باید دارای 3 ویژگی باشند: بزرگ‌ترین خصلت خدا را داشته باشیم و آن راز داری خداست؛ ستارالعیوب بودن خداست و اگر ما انسان‌ها این ویژگی را داشته باشیم خیلی از اختلافات و درگیر‌ها ایجاد نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به دومین ویژگی گفت: دومین ویژگی بزرگ‌ترین خصلت پیامبر خدا را داشته باشیم. از حضرت پرسیدند که این بزرگ‌ترین خصلت چیست؟ فرمودند مردم دار بودن پیامبر خداست که همه مسئولین این ویژگی را دارند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: سومین ویژگی بزرگ‌ترین خصلت ولی امر حضرت مهدی (عج) را داشته باشیم. بزرگ‌ترین خصلت صبر است و این ویژگی بزرگ‌ترین ویژگی است که انشاءالله به برکت امام رضا (ع) ما شیعه واقعی باشیم و بتوانیم بهره ببریم.

وی در ادامه به مسائل و مشکلات مردم روستا اشاره کرد و گفت: در روستای یاتری سفلی که مردمانی پرکار و پر تلاش حضور دارند من هر کجا که می‌روم از آقای کنشلو به عنوان الگوی اشتغال‌زایی صحبت می‌کنم.

این نماینده مردم در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: ما هرچه بتوانیم باید از وی و افراد این چنینی که اشتغال ایجاد می‌کنند حمایت کنیم؛ ما باید از ایجاد اشتغال حمایت کنیم و تاکنون در زمینه حمایت از اشتغال زایی قوانین خوبی در مجلس تصویب کرده‌ایم.

غلامرضا کاتب با اشاره به اقدامات مجلس درباره اشتغالزایی گفت: درخصوص حمایت از اشتغال‌زایی قوانین خوبی در مجلس تصویب کردیم. در مورد احداث کانال باید چاره‌ای اندیشیده شود تا بودجه مورد نیاز در اختیار قرار گیرد. در مورد آسفالت هم بودجه مورد نظر از ماده ۱۸۰ تامین شده که به محض در اختیار قرار گرفتن مساله حل می‌شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در پایان از مردم خونگرم یاتری سفلی که در تمام صحنه‌های انقلاب و خدمت به جامعه حضوری فعال و چشمگیر دارند تشکر و قدردانی می‌کنم.

گفتنی است این سفر پنجاه وهشتمین سفر غلامرضا کاتب به روستاهای گرمسار و آرادان بود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، روستا ها، کارآفرینی