بازنگری در بهره برداری از فرودگاه مهرآباد یک ضرورت است

رئیس کمیسیون عمران در مجلس گفت: می توان با بررسی و مطالعه دقیق، بخشی از پروازهای کنونی فرودگاه مهرآباد را منتقل و پروازهای ساعات پایانی روز هم محدود یا حذف کرد تا صرفا پروازهای مشخصی به این فرودگاه صورت بگیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سید مهدی هاشمی در گفت و گو با خانه ملت، با بیان اینکه بحث انتقال فرودگاه مهرآباد در مقاطع مختلف زمانی مطرح شده است، گفت: فرودگاه مهرآباد قابلیت و کیفیت لازم برای پاسخگویی به نیازهای فعلی را ندارد و این موضوع امر مسلمی است.

نماینده مردم تهران، ری، شیمرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در گذشته نیز پروازهای خارجی از این فرودگاه انجام می شد که در نهایت به فرودگاه امام(ره) منتقل شد با این حال درباره وضعیت کنونی مهرآباد نیز باید بازنگری جامعی صورت بگیرد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه قطعا نیاز به یک فرودگاه در نزدیکی شهر تهران داریم، یادآور شد: از طرفی لازم است به خاطر برخی پروازهای خاص فرودگاهی نزدیک پایتخت داشته باشیم از طرفی حقوق ساکنین اطراف فرودگاه مهرآباد نیز ضروری است.

هاشمی افزود: تصور بنده بر این است که با بررسی و مطالعه دقیق، بخشی از پروازهای کنونی فرودگاه مهرآباد منتقل شده و پروازهای ساعات پایانی روز محدود یا حذف شود و صرفا پروازهای مشخصی به این فرودگاه صورت بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم در ادامه پیش بینی زیرساخت های لازم در فرودگاه بین المللی امام(ره) را برای انتقال بخشی از پروازهای مهرآباد به این فرودگاه ضروری دانست و عنوان کرد: با این وجود، باید ترکیبی از دولت و نهادهای مرتبط نظامی و غیر نظامی درباره این موضوع بررسی کرده و پیش بینی و تصمیم گیری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: بر همین اساس بازنگری در بهره برداری از فرودگاه مهرآباد یک ضرورت است که باید بدانیم انتقال آن (با فرض تصویب) در کوتاه مدت امکان پذیر نیست اما برنامه ریزی در این زمینه اولویت بوده و لازم است حقوق ساکنین شهرک های اطراف فرودگاه مهرآباد رعایت شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هنوز در این زمینه جلسه مشترکی با اعضای کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران نداشته ایم اما به طور کلی در راستای ایجاد تعامل، هماهنگی و هم افزایی حداکثری جهت خدمت رسانی به مردم، جلسات مختلفی با اعضای این شورا، شهرداری، وزارت راه و شهرسازی داریم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهره برداری، فرودگاه مهرآباد